Wpis z mikrobloga

Jest może jakiś program, jakim można przez #wifi rzucić zdjęcia i filmy z galerii w #iphone na #ps4
Dlatego na ps4, bo nie mam smart tv - a raczej mam tylko bardzo gowniane (tv 8 lat).

Sprawdzałem #plex ale to jakiś shit jest i za cholerę nie umiem tego ustawić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie będę przecież kupował #appletv żeby filmy z telefonu obejrzeć na tv... No chyba, ze nie na żadnej innej opcji?

Poratujcie?

#programy #elektronika #ios #komputery #telefony #telewizory #smarttv #smartfon
  • 12
Szukam właśnie tego samego i trafiłam na Twój post. Już któryś raz próbuje ustawić tę apke Plex, ale nie umiem :(
@olya: z tego, co się tym bawiłem, to wychodzi na to, że żebyś mogła cokolwiek z telefonu puścić na ps4, to musiałabyś postawić ichniejszy serwer u siebie na komputerze i w momencie kiedy robisz „screen mirroring” to komputer musi być włączony (bo serwer musi działać). Stwierdziłem, że chyba wole w takim razie sobie laptopa przynieść i podłączyć po Hdmi do tv, zalogować się do icloud i se pooglądać. Jeszcze mnie nie
@chozi: no niestety apple bezprzewodowy sharing treści mocno ograniczyło względem tego co jest na Androidzie, który radzi sobie bezpośrednio z tv z ostatnich lat i nawet router zbędny... Apple jednak wie lepiej i albo na innym urządzeniu zalogujesz się do iCloud web albo zostaje chromecast lub Apple TV... ostatecznie jeszcze hdmi to lightning ale ani to wygodne ani tanie...

próbowałeś na ps4 odpalić stronę iClouda?
@Singularity00: tak - to jedna z moich pierwszych mysli żeby przez przeglądarkę do icloud się zalogować. Nie ma takiej opcji - wywala i info, ze przeglądarka nie jest obsługiwana.
@chozi: czyli tak jak podejrzewałem, że będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jest jeszcze jedna alternatywa... kupić sobie mini pc stale wpięty pod tv np. intel compute stick, klawiatura czy mysz zbędna bo smartfon może być myszą i klawiaturą za pomocą oficjalnej apki intela i problem rozwiązany.

Niestety przeglądarka na ps4 jest tragiczna i Sony w imię bezpieczeństwa pewnie nigdy jej nie zmieni