Wpis z mikrobloga

@Drdragal123: Jak będziesz szukać pracy to wezmą cię na test, certyfikaty nic nie dadzą jeśli nie poradzisz sobie z zadaniami próbnymi, nie będziesz umieć zmienić jednostek wyświetlania w PS, nie poradzisz sobie z wycięciem czegoś z tła, albo ze zmianą podglądu na CMYK itd. Wiem bo sama takie testy wymyślałam kiedyś do rekrutacji. ( ͡º ͜ʖ͡º) Liczy się to co potrafisz, a kursy masz na YT
@Drdragal123 ale jakiej grafiki? Wektor, raster, obróbka zdjęć, 3D(i co wtedy, oświetlenie, rigging, tworzenie modeli do gier)? Czy może concept art, albo jakiś inny kierunek ilustratorski? Umiesz coś w ogóle? Masz jakieś doświadczenie? Po co ci certyfikat, bez dobrego portfolio mimo certyfikatów nikt nie da ci pracy, bez dobrych certyfikatów z dobrym portfolio będziesz miała otwartą ścieżkę praktycznie wszędzie.
po co Ci certyfikat? On nic nie daje.


@loczyn: w grafice nie jest potrzebny bo to rzemiosło ale certy np redhata są w 100% praktyczne. Idziesz masz zdania nie zrobisz albo rozwalisz linuxa 0% i około 1000zł za egamin idzie się #!$%@?ć
w grafice nie jest potrzebny bo to rzemiosło ale certy np redhata są w 100% praktyczne. Idziesz masz zdania nie zrobisz albo rozwalisz linuxa 0% i około 1000zł za egamin idzie się #!$%@?ć


@tt_2: W IT ok, ale w grafice - nikt nie patrzy.
@Drdragal123: z całym szacunkiem dla ciebie ale Jeśli myślisz że jakiś kurs zrobi z ciebie artystę (rzemieślnika) i to wystarczy żeby być na rynku pracy szczególnie w grafice to daj sobie spokój. To ciągłe doskonalenie siebie, ja rozumiem że człowiek nie wie od czego zaczać i tutaj ci pomogę

Jest stronka cgpersia.com (rejstracja jest 1 albo 2 razy w miesiącu) masz tam dostęp do WSZYSTKIEGO co jest związane z grafiką. Teraz