Wpis z mikrobloga

@MyPhilosophy: Nie zawsze, różnie jest. Ale jeśli chodzi o emigrację i patologię, to "takie są statystyki" :d. @v1lk: nawet takich znam! Tylko to nie patologia. Chociaż bogatej patologii też tam trochę jest. Ale żeby od razu porównywać to do godnego sposobu bytu?
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa nie, ludzie którzy wyjeżdżają szukają lepszego życia bo wiedzą że tutaj się nie uda.

Te najniższe grupy społeczne nie radzą sobie tutaj, to trudny temat, szkoda tylko że niektóre zachowania nie ewoluują w lepsze tylko pozostają takie same.
  • Odpowiedz
@Sweet_acc_pr0sa: to też nie chodzi o to, czy komuś się "udało", czy nie "udało". Są różni ludzie, nie każdy musi być programista 15k, czy fizykiem który odmieni losy świata. Każdy powinien zarabiać normalne pieniądze i to fakt. Normalne, czyli takie które wystarczą na normalne życie i rozwijanie swoich pasji, umiejętności, a nawet przyjemności. Ehhhh.. "Przyzwyczaiłem" się do życia w krajach Skandynawskich i Finlandii i chyba się to już nigdy nie zmieni.
  • Odpowiedz
@v1lk: tak. Tylko nie można też mówić i traktować osób, które mają zwykłą pracę jak podludzi. Co tutaj bardzo często się zdarza, nawet mógłbym rzec, że jest to wpisane do naszej popkultury. Głównie o to mi chodzi.
Między innymi Panie @v1lk: tak było ze mną. Wyleciałem do Finlandii, i mieszkam tam już kilka dobrych lat. I Panie @Sweet_acc_pr0sa: nie chodzi do końca o to, czy więcej, lub mniej. Tylko
  • Odpowiedz
@bakanamorena ja wyleciałem do Londynu, po 3 miesiącach biegle mówiłem po angielsku, potem na dłużej byłem w Niemczech i także uczyłem się tego języka ale przestałem bo plany się zmieniły, teraz Holandia i śmiało powiem że holenderski zły nie jest ale ciężko się go nauczyć, ale powoli i się uda ()

Problemem nie jest to skąd się pochodzi, ale ambicja którą się wnosi, bez tego będziesz
  • Odpowiedz