Wpis z mikrobloga

Mam aktualnie piec gazowy dwufunkcyjny. Niestety niedługo będzie remont gazociągu i będę bez ciepłej wody przez tydzień (a coś czuję że dłużej...). Chciałbym na ten czas zamontować jakiś piec/bojler aby mieć chociaż letnią wodę pod prysznicem a nie lodowatą ;) Co polecacie? Chciałbym na ten cel przeznaczyć jak najmniej pieniędzy ze względu na użycie tylko przez ten krótki czas.
#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #remontujzwykopem #remont #ogrzewanie
  • 11
@Fafu: A to nie jest tak, że zmieniasz dyszę (jak potrzeba) / wyklikujesz w ustawieniach (jak nowszy piec i się da), że inny gaz i po prostu podłączasz butle z reduktorem pod piec? Teść miał tak ze dwadzieścia lat temu junkersa i nic nie zmieniał w instalacji.

Przepływowy ogrzewacz mam - tylko ta mała puszka bierze 32A i zawodowo wywala mi korki.
Ale za to przyzwyczaiłem się do zimnego prysznica. (
@Silikon: @ArbuzZaglady: Ogólnie to jest to nowe mieszkanie i piec jest jeszcze na gwarancji i aby jej nie stracić to nie mogę nic grzebać w instalacji. Aktualnie mam dysze na butan (z butli na dworze) i właśnie będą mnie podłączać na gaz ziemny (wtedy też trzeba dysze zmienić).
@Fafu: to gdzie problem? dzwonisz to instalatora żeby podłączył bezpośrednio (przez reduktor ciśnienia oczywiście) butle propan-butan 11kg. gwarancji nie stracisz bo z jakiej okazji. jest to normalna praktyka przy tego typu pracach.
tak jak na filmie tylko że w twoim przypadku jedna butla wystarczy.
Silikon - @Fafu: to gdzie problem? dzwonisz to instalatora żeby podłączył bezpośredni...