Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie dyskusja polityczna jest tak zaogniona, że warto sobie przypomnieć dlaczego Andrzej Duda został wybrany na prezydenta. Właśnie dlatego, że jego funkcja jest reprezentacyjna. Próba wyobrażenia sobie na tym filmie Komorowskiego to jak wyobrażenie sobie Kiszczaka na rocznicy upamiętniającej strzelanie w kopalni Wujek. Coś #!$%@? nie pasuje.

#polityka #andrzejduda #prezydent #duda
  • 18
@Haqim: a niby co? Prezydent jest "rzecznikiem" polityki MSZ, oraz zwierzchnikiem sił zbrojnych, który w czasie pokoju przekazuje kierowanie armią MON. Nie wiem czy wiesz, ale nawet prezydent w rozumieniu KPA nie jest organem, zatem oficjalnie nie podejmuje żadnych decyzji. Jedyna jego władza to możliwość weta i ułaskawienie.
@marcinnet: z doświadczenia
@przeciwko78: nie kupuję, ale nie jestem naiwny i dobrze wiem, że to wymiana jednych na drugich, a nie jakieś górnolotne zmiany albo łamanie konstytucji i demokracji
@zapomnialemhaslo: tu nie ma nic do rzeczy rozum, wystarczy być uważnym obserwatorem a nie czytelnikiem niezależnej / wyborczej :) Politycy to idioci, sami nic nie wiedzą, wystarczy czytać różne publikacje naukowe by wiedzieć jakie prawo będzie stanowiona, jaka polityka będzie
@marcinnet: Przypomnij sobie sprawę #!$%@? przez Tuska kasy z OFE i orzeczeń w tej sprawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Jeżeli chodzi o Sąd Najwyższy to przypomnij sobie orzeczenie dotyczące wyborów, gdy wygrało PSL. Tyle. Nie chce mi się dyskutować, pogoogluj, poszukaj, poczytaj, wtedy zobaczysz że w TV, radiu i prasie to śmieci a nie informacje ( ͡° ͜ʖ ͡°
@zapomnialemhaslo: myślę, że się nie zrozumieliśmy. Tu nie chodzi o korupcję tylko o to, że przeprowadzenie całego procesu sądowego trwa długo. Sędzia często idzie na skróty, by odkorkować się, co oczywiście jest naruszeniem prawa procesowego, ale w apelacje mało komu chce się bawić tylko przyjmują własnie wyroki I instancji, bo tak jak piszesz te sprawy to banały o kilkaset złotych.
@Raven29A: to nie moja bajka, ale moim zdaniem dobry jest pomysł z wprowadzeniem sędziów pokoju, którzy byliby od banałów, wtedy sędziowie zajęliby się tylko dużymi sprawami - każdemu by było od tego lepiej i sędziom i stronom
@iighlaq_alhabl: pisales o doswiadczeniach to myslalem ze wlasnych.

Przypomnij sobie sprawę #!$%@? przez Tuska kasy z OFE i orzeczeń w tej sprawie

Temat walkowany juz tyle razy ze nawet nei bede sie odnosil. zapodam linka...poczytaj https://www.wykop.pl/link/3586431/comment/42944133/#comment-42944133

Jeżeli chodzi o Sąd Najwyższy to przypomnij sobie orzeczenie dotyczące wyborów, gdy wygrało PSL.

3 lata pelnia wladzy, policja, prokuratura.....najwieksza liczba przedstawicieli w komisjach pochodzila z pisu i nic. 3 lata i nikt nie siedzi