Wpis z mikrobloga

@Harold: to zajęło może dwie/trzy godziny. Nad pomysłem zazwyczaj siedzę kilkanaście minut, potem to co mam w głowie próbuję przelać na kartę (słabo rysuję) i zajmuje to sporą część czasu, a na koniec walka z Inkscape, który jeszcze nie do końca ogarniam (na jednym monitorze mam program, a na drugim tutoriale na youtube o tym jak działają funkcje).
@Bartholomew: ciężko było mi zgrać te literki i cyfrę, przyznam się że ten pomysł z połączeniem "g" i "4" znalazłem na necie. Gdyby logo byłoby robione poza projektem i miałbym więcej czasu niż jeden dzień, to bym wykombinował coś innego pewnie.
@Gemelo: Nie chcę Cię urazić, ale to wszystko co robisz to po prostu ikonki czy obrazki wektorowe, nie logo. Przejrzyj kilka książek o projektowaniu, zajrzyj do "LOGO" - Michaela Evamy, zobacz jak konstruowane są znaki. Znak musi być czytelny, jeśli musisz się przypatrywać i zastanawiać, to znaczy że nie jest dobrze. Zestawienie kolorystyczne tak bliskich sobie kolorów to często strzał w kolano, bo nic ale to nic nie widać. Zacznij od
@migdalll: rozumiem, ale już nie zmienię nazwy wyzwania na 100days100ikonek :p Dużo lepiej czuję się w grafice rastrowej (do tej pory tworzyłem jakieś małe plakaty, bannery na socialmedia itp.) i dlatego do głowy przychodzą mi głownie bardziej kolorowe prace niż zwykłe monochromatyczne emblematy. To dzisiejsze "logo" jest dopiero piątą pracą, będę starał się robić progres, nadrobię teorię co do logotypów i może w końcu coś wyjdzie ;)

a taki mały emblemat
Pobierz G.....o - @migdalll: rozumiem, ale już nie zmienię nazwy wyzwania na 100days100ikonek...
źródło: comment_ZfRIuqxRI7M0IPdnsxHpedLnkLY0ZwP8.jpg
@Gemelo: Nie chodzi mi o zmianę nazwy wyzwania, tylko jeśli już zamierzasz stworzyć 100 znaków na 100 dni i ma Ci się to do czegoś przydać, to zacznij od podstaw. To normalne że możesz widzieć znak w kolorze - dlatego napisałam o tym żebyś miał go w głowie, ale projektując zacznij od b&w, dopracuj i stwórz wersję w kolorze. Inaczej na prawdę szkoda twojego czasu. To w czym czujesz się dobrze
@Gemelo: za dużo szczegółów. Co do grafiki wektorowej: im wcześniej zaczniesz się uczyć tym lepiej dla ciebie. Jeżeli chcesz pracować jako grafik to lepiej byś już coś umiał niż mieliby ci wbijać podstawy do głowy.
@efceka: czemu pod każdym moim wpisem jest jakieś nawiązanie do Hitlera? XD Pod wpisem z kłódką "wood security" było, że wyglądem przypomina Hitlera (ucho od kłódki włosy, otwór na klucz wąs). Pod wpisem z czapką akademicką "smart master", że górna część jest zbliżona do swastyki mimo, że miała to być litera "s". Dzisiaj wrzucasz wylosowaną nazwę z fotką Hitlera, to nie może być przypadek xD