Wpis z mikrobloga

@ccTV: byłem w placówce, mówili ze nie ma czegoś takiego jak powiadamianie o wyjeździe. o jakiej białej liście mowisz?
poza tym jestem tu 4 dni, zrobiłem już dobre 30 transakcji, i nagle zdecydowali mi kartę zablokować?
xD
@Rabusek: ja mam u nich i w tmobile (też alior) I dzwonię na infolinię i mówię w jakich krajach i w jakim mniej więcej czasie będę, wtedy wprowadzają to do systemu i algorytmy nie blokują karty. Jak narazie działa, a też słyszałem wiele historii od innych podróżników o zablokowanych kartach.
@Rabusek: nie wysłali SMSa? Mi zablokowali bodajże raz, na początku współpracy, ale można było potwierdzić, że to prawdziwa transakcja odpisując na SMSa. Do tej pory zero problemów, a jeżdzę z nią w zasadzie po całym świecie (w USD).
@tomekanonim345: kredytówka Citibanku jest tragiczna do transakcji walutowych. Niecałe 6% za przewalutowanie + spread = przepłacasz jakieś 10% na transakcji.

Konto w kantorze walutowym Alior Banku to też jest "normalne" konto i "normalna" karta. Nie ma w zasadzie żadnej różnicy od technicznej strony między AB i Citibankiem.
@DanioPL: brak apple pay dyskwalifikuje revoluta niestety, nie mogę latać po parku wodnym z karta w gaciach
@Marcinowy: odblokowali mi na 10[!] minut z zastrzeżeniem ze to jednorazowo xD musiałem o 2 w nocy #!$%@? do bankomatu żeby pieniądze jakiekolwiek mieć.
wracam i zamykam konto, moja wypłata z ameryki chętnie powędruje do innego banku
@Rabusek Widzę że masz konto firmowe w mBanku, załóż rachunek walutowy i kartę w EUR/USD koszt 1 karty to 5zl miesięcznie ale opłaty można się pozbyć wykonując 1 transakcję karta w miesiącu ;)
@Rabusek: jak możesz mieć wpływy na rachunek miesięcznie 7k zł (nawet przelewając ze swojego konta z innego banku) to zobacz mbank intensive visa świat, za 10zł / miesięcznie masz karte visa w PLN bez prowizji za przewalutowanie (wszystko idzie po kursie VISA). envelo bank jest tańszy ale nie obsługuje apple pay.

Ja korzystam z tmobile bankowe (też alior), nigdy mi jeszcze nie zablokowali karty, a troche już podróżowałem z nią. wyrobiłem
@Marcinowy: Nestbank okazuje sie ze ma konto za darmo, apple pay w cenie, pierwsza karta gratis + kolejna 25zł. Wychodzi 50zł za 3 karty (usd, eur, pln), czyli 70pln taniej niz mbank :D