Wpis z mikrobloga

@KimiIceman: Używanie tych tpcpdf czy mpdf i pochodnych tworów często bywa kompletnie nieopłacalne. Z mojego doświadczenia wychodzi że najlepiej napisać szablon w htmlu i przekonwertować go do pdf'a. Problem jest taki że większość tych phpowych libów ma problemy z html, obsługują je ale mają strasznie dużo bugów lub dziwnych ograniczeń. Najlepszym narzędziem jest wkhtmltopdf. Problem jest taki że musi zostać zainstalowany na serwerze. Jeśli jest to zwykły webhosting bez dostępu do
@wiktor12348 @maryce nie do końca mogę zrobić to w html w sensie szablon i sprowadzić go do generowania... Ma to być coś na zasadzie certyfikatu czy czegos do którego mam wzór aby na nim to sie scalalo nir mogę sobie od tak zdefiniować wyglądu szablonu bo jest on gotowy już, chyba że macie na to jakiś pomysł
@KimiIceman: Nie rozumiem co ma jedno do drugiego. To co możesz zrobić co pomocą koordynat i innych zdefiniowanych metod w tcpdf możesz zrobić w htmlu. Ja przepisywałem wzory dokumentów z NFZ/ZUS do htmla i na jej podstawie robiłem druczki które musiałby być zgodne z pewnym standardem.

Pewnie wykminiłeś sobie że zrobisz screen tego dokumentu wrzucisz jako png/jpg i narzucisz na to tekst. To samo możesz zrobić w htmlu i wysłać to
@KimiIceman bo w tcpdf jest bug i najpierw musisz X a później Y ustawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Tak było w fpdf a tcpdf jest nadbudówką.

Co do robienia pdf z HTML to owszem da się i czasem jest to wygodniejsze (tabele) ale jest z tym te sporo jeb***a i wydajność podczas generowania dużych tabel jest tragiczna. Ale tak naprawdę tragiczna. Z HTML