Wpis z mikrobloga

@mateusz5918: temperatura barwowa raczej nie jest wyznacznikiem, czy bedzie lepiej dla roslin. Rosliny potrzebuja swiatla o okreslonej dlugosci fal (patrz wykres) - takiego oswietlenia szukaj. Ale nie przesadzaj - za duzo swiatla bez pelnego nawozenia i co2 to tylko proszenie sie o problemy.

Co do nawozu - w kranowce zazwyczaj brakuje przede wszystkim potasu. Kup nawoz potasowy lub sole - od tego glony Ci nie urosna, a przedawkowac tez trudno. Jak
Pobierz Couto - @mateusz5918: temperatura barwowa raczej nie jest wyznacznikiem, czy bedzie l...
źródło: comment_llGPfzUwR7IrLrNqhNz2758YcfGfl120.jpg
@Couto: zrobiłem belkę gdzie mam diody czerwone i niebieskie, Deep reed - red , blue i royal blue oraz diody białe 6000K i 10000K, współczynnik 0.7W na litr zachowałem, także światło się zgadza. Zastanawiam się nad tym nawozem Tropical Potassium i EasyCarbo ale z dawkowaniem delikatnie mniejszym niż zalecane, żeby nie przedobrzyć. Myślisz, że będzie git?
@mateusz5918: skoro masz belke, to sprawdz jakie dlugosci swiatla emituja Twoje diody. Moze wszystko jest tutaj git, a Ty chcesz kombinowac. Zauwaz tez, ze przelicznik 0.7W/L przyjmuje sie dla swietlowek. Jesli wychodzi Ci tyle na ledach, to smiem twierdzic, ze swiatla masz zdecydowanie za duzo. Jak dlugo juz tym swiecisz? Nie masz glonow?
Zacznij podawac polowe dawki zalecanej przez producenta, zwiekszaj co tydzien o 25% i obserwuj. Co do CO2, to