Wpis z mikrobloga

@Gronekmaster: 3200 MW to była nominalna moc cieplna reaktora nr. 4 w Czarnobylu.
W ciągu pierwszych 3s. od momentu rozpoczęcia reakcji moc wyniosła ponad 530 MW, natomiast ostatnia zarejestrowana wyniosła 33000 MW.

A3CP odnosi się pewnie do danych zapisanych w momencie przeprowadzania eksperymentu:

135Д 1.23.43 (39-43)*K06LOI7=1 A3CP (СНИЖ. ПЕРИОДА В ОСНОВН. ДИАПАЗОНЕ)

http://www.souzchernobyl.org/files/History/app_analysis.pdf
Jednak z językiem rosyjskim mi nie po drodze, więc nie wiem o co chodzi.

W ciemno zakładam, że
@Gronekmaster: Okejka, to znowu pozwolę sobie zawołać plusujących
@GaiusBaltar @Tr8025 @SamiecOmega @mynameis60 @Myszoskocznia @tanczacyznerkami @selavii @wypok_user @w01t3k @lis6502 @PanKracy582 @vesterr

Zaczynając od góry,
tau z dolnym indekstem e oznacza okres reaktora. Okres reaktora jest jednym z najważniejszych parametrów mierzonych podczas jego pracy, a jest kluczowym parametrem podczas jego rozruchu.
Okres reaktora to czas, w którym moc reaktora zwiększy się e-krotnie (2,71), matematycznie często zapisuje się go jako:
T= l/(Keff-1) lub
@vesterr: Akurat odpowiedziałeś jak pisałem, dobrze kombinujesz.
Już napisałem czy jest ten sygnał, a to co wkleiłeś odnosi się do czasu wystąpienia tego sygnału
A3CP (СНИЖ. ПЕРИОДА В ОСНОВН. ДИАПАЗОНЕ) - AZSR 1.23.43 - czas.

@Gronekmaster: Czytaj, czytaj, czytaj! :D
@Myszoskocznia: Dziękuję ʕʔ (nadal rozważam Twoją propozycję robienia podkładów, ale chyba bardziej bym się skłaniał ku filmikom na yt :D)
@markedone: > tylko którymi prętami w RBMK
Kontrolnymi? Tymi powolnymi prętami z "jeźdźcami" z grafitu, które miały ten brzydki zwyczaj, że podczas wsuwania same zwiększały prędkość reakcji, co w efekcie daje efekty prawie jak na tym uroczym obrazku? :)
@markedone: Jak się wsuwa te pręty? Tam są jakieś regulatory, silniki? No i w oparciu o co dobiera się długość wsunięcia pręta? Bo chyba one nie są zero-jedynkowo sterowane i mogą zajmować pozycję pośrednią pomiędzy min i max?

PS. To nie jest jeszcze AZ-5?
@PrinsFrans: Tak, silniki napędzają pręty kontrolne. W przypadku wywołania odpowiedniego sygnału jest też możliwość ich grawitacyjnego zrzutu z wyłączeniem 4 grup prętów. Wydaje mi się, że jest tylko jedna grupa prętów kontrolnych poruszająca się właśnie zero-jedynkowo, reszta może przyjmować dowolne położenie.

PS. To nie jest jeszcze AZ-5?

Nie, przed AZ-5 zadziała inny system. :)

No i w oparciu o co dobiera się długość wsunięcia pręta?

O to o ile chcemy podwyższyć/zmniejszyć