Wpis z mikrobloga

Jprdl, biorę mirtor (mirtazapina) już 3 miesiące. Ponoć jest on lepszy od większości SSRI i SNRI, ale w moim przypadku 0 efektu. No dobra fajnie usypia, ale teraz już coraz słabiej. Dodatkowo dostałem od lekarza Alventę (wenlafaksyna). W internecie ludzie zachwycają się kombem wenly i mirtazapiny, a u mnie nadal zero. Jak początkowo wenla jeszcze jakoś uderzała, tak teraz czuję się jakbym wcinał tictacka. Terapia w moim przypadku nic nie dała. Jak dalej żyć kiedy nic nie pomaga.
#depresja
  • 14
  • Odpowiedz
@Poliorketes: mirtazapina przynajmniej jak dla mnie jest bardzo słaba i oprócz tego że trochę usypiała to nie miała żadnego działania
spróbuj SSRE może to pomoże a przynajmniej podniesie nastrój
  • Odpowiedz
@zajebotka: @ziel0ny: Mam jeszcze receptę na etiagen (kwetiapine), którą lekarz początkowo dał mi na zamianę mirtoru, a potem się rozmyślił i stwierdził, żebym spróbował najpierw jak będzie działał mirtor z alventą. Jak tak patrzę po ulotkach to dostaje leki coraz większego kalibru. Świetnie po prostu.
  • Odpowiedz
@Poliorketes: Nie wiem co Ci jest ale jeśli nie możesz spać to weź od psychiatry zopiklon - działa bosko na sen
co do tego że coraz większy kaliber to się nie ma co dziwić bo coś w końcu musi zadziałać
ja bym na twoim miejscu znowu poszedł do psychiatry i poprosił o zmianę leków, najprościej
  • Odpowiedz
@bedzieszztegoznana: Tak z ciekawości działa u Ciebie wenla ? Jesteś po niej bardziej pobudzona ? Sorry, że zadaję dosyć prywatne pytanie, ale jestem na zmianie leków i dopiero przyjmuję wenle (10 dzień), a jakoś nie czuję żadnej różnicy.
  • Odpowiedz
@Poliorketes działa, ale czy dobrze to nie wiem, biorę rano i jestem pobudzona w pracy, a o 17-18 mam taki zjazd, że ciężko jest wejść po schodach i muszę się zatrzymywać jak staruszka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Będę o tym gadała z lekarzem, bo gdyby nie to, to by było w miarę.

Biorę jeszcze bupropion, ale to on wenli, bo ją biorę od 2-3 miesięcy.
  • Odpowiedz
@bedzieszztegoznana: ok, a przy okazji jeszcze się zapytam czy długo czekałaś na efekty wenli ? Zaczęła działać od razu, czy po standardowych dwóch tygodniach ? Ja mam ten sam problem z wenlą co z mirtorem, czyli kompletne zero efektu, jeszcze się łudzę, że z czasem zacznie działać lub potrzebuję większej dawki, ale jakoś marnie to widzę.
  • Odpowiedz