Wpis z mikrobloga

Miki poradzicie w temacie #rolnictwo? Zastanawiam się nad kupnem jakichś ciężkich bron albo brony wahadlowej. Ceny podobne. Ziemie ciężkie. Wirowa boję się że mam za słaby traktor, 85 km. Co myślicie?
  • 10
@on1989: Na ciężkie ziemie moim zdaniem tylko coś aktywnego, ciężka brona musiałaby iść od razu po orce, bo jak się zeschnie to nie będzie efektu, a aktywna sobie poradzi.
@on1989: Nie wiem, bo nie miałem z taką do czynienia. Wiem tylko, że bierna brona (nawet ciężka) na zeschniętej glinie nie daje żadnego efektu. Zapytaj może na Agrofoto tam ktoś na pewno Ci podpowie.
@on1989: to w końcu siejesz 80-tką czy traktorem, ktory ma 85KM?
bo jedno z drugim sie wyklucza.
c385 miał 75KM (podobnie 902), dopiero 912 miał coś koło 81 czy 82KM.

I tak, jeśli rzeczywiście masz te 85KM, to tak na styk, ale dałbys rade robić brona wirnikową 2,5m
Jeśłi nie masz tej mocy, to aktywne wirnikowe sprzety sie do takiego traktora nie nadają (wahadłowe nie wiem, bo nie miałem)
A zwykłe,
@on1989: 1 hektar i chcesz kupowac takie sprzety?
toz za 2 stówy posieje Ci to ktos, z brona wirnikową i dobrym siewnikiem, a Ty nawet nie bedziesz musiał kiwnąc palcem ani odpalac traktora.
Czytaj- ten zakup sie nigdy nie zwróci.
@nunu85 Kurde wszyscy w okolicy się wykruszyli ( beskid, w sumie góry) i nie ma pana na wsi (chociaż wcale im się nie dziwię bo sam pracuje pod Krk jako projektant, u nas z rolnictwa raczej nie da się żyć, ja to traktuje jako odskocznie od roboty, gdzie mogę się zmeczyc i zapomnieć o wszystkich budowach) . Wiem że się nie zwróci dlatego nie chce wydawać grubej kasy. Tylko męczy mnie już