Wpis z mikrobloga

3/100
12y Mezzo Primitivo del Salento, Włochy
Tańszy odpowiednik grubych primitivo. Idealny do wychylenia bez pary w jedzeniu. Delikatny, z nutka slodyczy.
Imp: Wineonline
Cena:25-120

Za malolata wychylalem tanie winska w lesie, teraz kulturalnie w domu wychylam primitivko i jest git.
Nazwa 12y mezzo oznacza zawartosc alkoholu w tym winie -12,5 %. Ma bialy odpowiednik z podobnym layoutem -Malvasie. Na swieta dostaja tez swiateczne etykiety.
#winacybuliona #wino #chwalesie #challenge
cybulion - 3/100
12y Mezzo Primitivo del Salento, Włochy
Tańszy odpowiednik grubych p...

źródło: comment_T0hNXgo0iQv4hvgB9TTHKWXXSiS478uJ.jpg

Pobierz
  • 11
@cybulion: znam to wino z poprzedniej etykiety (tej czarno czerwonej), a tymczasem pozdrowienia z douro, które jak na ok. 40 zł aż godzinę musiało oddychać nim pokazało mi swój prawdziwy charakter. Na początku alkohol, niezrównoważona tanina z kwasowością, ale jak odstało swój czas, to pokazało prawdziwą głębię i mnóstwo aromatów wtórnych.
Coś mi się wydaje, że byśmy się dogadali mireczku ( ͡ ͜ʖ ͡)
krzychbrown - @cybulion: znam to wino z poprzedniej etykiety (tej czarno czerwonej), ...

źródło: comment_nShYH6NFOElgOqc65mo6cIx4HVEyjh2D.jpg

Pobierz
@cybulion: po tle na zdjęciach i tej wypowiedzi utwierdzam się już na 100 procent, że praca w gastronomii, prawda? :)
Ja PH u pewnego importera win i w sumie tak wyszło, że chwyciłem tą zajawkę na dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeśli chodzi o mocne, to jakiś jeden kurs zrobiony, ale zero doświadczenia i praktyki :(
@krzychbrown ja od 7 lat w gastro, od mlodszego kelnera, poprzez 3 lata za barami a dzis dzien kieruje sobie dwoma rest i 2 barami... Zajawke na wina zlapalem jak pierwszy raz sprobowalem Amarone ( Marion ), i tak sie wkrecilem. Kazde wino ktore sprzedaje próbuje plus przy przerabianiu kart degustacje po 20 but zeby wybrac najlepsze. I jak tu sie nie wkrecic C:
wspaniale! hmmm to może jakaś współpraca? ( ͡° ͜ʖ ͡°) odezwe się jutro priv, bo zasypiam, a mam wiele fajnego do opowiedzenia o naszej ofercie - np. jako jedyni posiadamy unikatowe wino stworzone przez polskiego Master Sommeliera A. Pawłowskiego (mamy w Polsce dwóch, na świecie jest około 240 osób, ktore ma ten tytuł); oprócz tego genialne wina rocznikowe (2000, 2001, 2005 itp. które goszczą w topowych warszawskich restauracjach
@Badyl69: jakby nie płacił to byśmy tam nie sprzedawali; jeszcze od czasów J. Kruka tam jesteśmy. A Pawłowski pierwszy, później Piotr Pietras. Jak to ile sprzedam genialnych rocznikowych? Najlepsze restauracje szukają dokładnie takich win właśnie, których nie spotkasz za rogiem w sklepie, ani nawet w specjalistycznym alkoholowym..
@krzychbrown: spoko byłem po 2 butelkach jak pisałem post. Basiura tylko na gotoweczke albo przedpłatę ;) choć i z tym bywają kłopoty. Przynajmniej takie plotki sprzedają na mieście. Mi ostatnio ruszyły 01 toskańskie.
@Badyl69: spoko mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°) to akurat klient mojego szefa, więc może się jakoś w miarę tam dogadują :) kiedyś tam było więcej naszych win, a teraz to chyba tylko "Po de Poeira douro tinto 2006", "Poeira 2005" i "Muros Antigos Alvarinho Contacto 2016"
To dobrze, że idzie coś innego [Toskania] niż tylko primitivo o prosecco cały rok xd