Wpis z mikrobloga

Mirki, doradzi ktoś najlepsze konto bankowe dla nie-rezydenta w UK? Miałem do tej pory Santandera, ale nie mam płatności zbliżeniowych i muszę korzystać z 2 kart, co mnie denerwuje (jedna do wypłat w bankomacie, druga pre-paid). Zaczynam pierwszą pracę w UK, jeżeli dostałbym jakiekolwiek benefity to tym lepiej (jestem w UK od 2016 roku). Może jakieś oszczędnościowe konto razem z tym byłoby przydatne.
#uk #bank #konto #kontobankowe #praca
  • 11
@Davidvia0: Nie widzialem zadnej lepszej oferty dla permanent residence, jedyne co roznicuje to rezydencja podatkowa, a te masz. Wiec mozesz kazde konto w UK zalozyc. Jesli nie bedziesz miec wysokich dochodow to w zasadzie zadna roznica gdzie otworzysz, podstawowe konta wszedzie sa takie same - darmowe z darmowymi przelewami i wyplatami gotowki w wiekszosci bankomatow.
@Davidvia0: Kazdy bank ma pewnie oferty w tym stylu, Lloyds ma swoje oferty na cashback od konkretnych sprzedawcow, Nationwide tez. Przewaznie to jakies grosze, sporadycznie trafia sie lepsza oferta (np teraz w Lloyds jest 50f cashbacku jesli wezmiesz telefon na abonament w Virgin). Chyba TSB ma 3 funty cashbacku miesiecznie, ale nie mam, moze ktos mnie poprawi.
Przy takich zarobkach masz za darmo Club Lloyds, to daje 6 biletow do kina
@kwiatosz: Wielkie dzięki za informacje, poszukam i poczytam sobie dokładniej. Nie wiem czy kwalifikuję się do przeniesienia mając podstawowe konto w Santanderze (Basic)? Mam trochę głupie pytanie, przenosząc się numer konta i sort-code pozostają takie same? (pytam bo już podałem w pracy)
@Davidvia0: Sort Code i numer konta sie zmieniaja, bank Ci przeniesie direct debits, ale to tyle. Nie wiem czy da sie przeniesc basic. Odezwij sie do Santandera, zeby Ci zmienili na normalne konto, po takim czasie powinni bez problemu.
@Davidvia0: https://www.moneysavingexpert.com/banking/compare-best-bank-accounts/#bonus
i znajdz sobie najlepsze do zalozenia/przeniesienia
Satander 123 byl swego czasu dobry (najlepsze oprocentowanie do 20k£ na koncie osobistym - oszczednosciowe nie bylo potrzebne, byl tez cashback na rachunki itp) ale niestety wprowadzili oplate 5£ i scieli oprocentowania, jest tez ciagle cashback ale trzeba duzo trzeba miec rachunkow (mortgage z satander?) zeby cos z tego bylo.
@Davidvia0: zaraz po przylocie zalozylem zwykle konto w TSB, potem dolaczylem oszczednosciowe. Bedac tu dwa lata przenioslem konto do halifaxu bo nie dosc ze warunki lepsze to jeszcze bylo 100GBP za przeniesienie konta. Nikt nie pytal o stalego rezydenta.