Wpis z mikrobloga

Cześć. Pytanie odnośnie MacOS i usypiania. Jak sprawdzić co wysysa energię jak obudowa zamknięta? Jest jakiś sposób, bo w monitorze nie ma historii z uśpienia? Coś mi żre prąd i nie mogę dojść co. Próbowałem w terminalu wyłączyć różne opcje związane z trybem sleep, ale bez efektu.
#macbook #apple #macos
  • 12
OSX, taki piękny, taki stabilny, taki bezobsługowy.. :D mój MacBook potrafi po zamknięciu klapy jeszcze z 30s grać muzykę ze Spotify. Całkiem ok jak po cichu próbujesz spakować łapka, zamykasz klapę, wyciągasz kabel od słuchawek i próbujesz wsadzić do torby . Ludzie jak na idiotę się na mnie patrzą jak muzyka nawala na maxa.. do tego stopnia że teraz zanim zamknę klapę, to sprawdzam z 3x czy zastosowałem muzyke
@zajoncpoziomka: @overment: sprawdźcie sobie monitor aktywności. U mnie podejrzanie dużo czasu procesora zjadał proces WindowServer. Po zabiciu (restarcie procesu) wydaje mi się, że jest trochę lepiej, mac tak się nie grzeje, ale nie jestem do końca przekonany co do powodu grzania.
@zajoncpoziomka: @overment: Prawdopodobnie FindMyMac wam działa w tle, co jakiś czas wybudza komputer i sprawdza lokalizację i inne rzeczy. Możecie wylączyć, ale wtedy oczywiście lipa w przypadku kradzieży, bo nie zablokujecie ani nie wyczyścicie uśpionego komputera.
@overment: @Strus: @bl4desofglory: Power Nap oczywiście wyłączone, FindMyMac wyłączyłem z poziomu terminala (ale może po aktualizacji znowu działa, muszę sprawdzić). Wczoraj zrobiłem test i ubiłem wszystkie aplikacje za wyjątkiem AirMaila i kalendarza. Rano 100%. Tak więc któraś z pozostałych musi działać w tle i drenować. Normalnie mam otwarte: mail, outlook, excel, word, imessage, whatsapp, safari, notatki. Chyba będę po kolei zostawiał na noc co by wykluczyć. Teraz jestem na
@zajoncpoziomka: miałem podobny problem. Mogę ci podać rozwiązanie, ale będzie za łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wpisz w terminalu pmset -g assertions
Tu wszystko będzie wyszczególnione co i jak. U mnie macbooka wybudza nano USB stick do myszki. Kiedy odłączam zasilanie i usypiam lapka, to wyciągam po prostu tego dzyndzla. Sprawdź tym poleceniem przed wyjęciem i po wyjęciu czy coś się zmienia.

Dodam, że męczyło mnie to