Wpis z mikrobloga

Cześć, moglibyście mi pomóc przy wyborze łuku? Chciałbym sobie sprawić pierwszy łuk, Junxing F179 raczej odpada przez długość łuku. Mam 192 cm wzrostu, rozpiętość ramion (od końca jednego palca do drugiego) to 192 cm a rozpiętość od wyprostowanej lewej ręki do czubka nosa to 76 cm. Może jakieś konkretne propozycje? Ostatnio trochę naprowadził mnie @daedalus_pl ale z chęcią sprawdziłbym konkretne linki. Dodatkowo zna ktoś może jakiś dobry sklep internetowy, gdzie kupiłbym cały osprzęt do łuku w dobrej cenie? (strzały, spust do łuku ochraniacz na przedramie itp). Kwota na łuk i akcesoria to 500 zł (chociaż gdybym się zmieścił za całość w 400 zł to by było fajnie). Używki wchodzą w grę, ale boję się zakupu bubla, bo nie umiem sprawdzić czy byłby ok. Albo dobry sklep w wawie? (byłem na razie w militaria.pl i kiepsko). Podłączę się do @Shen bo akurat niedawno zadał podobne pytanie.

#lucznictwo #hobby #luk
  • 14
Junxing F179 raczej odpada przez długość łuku. Mam 192 cm wzrostu


@JanuszowyAndrzej: Ja mam 188cm i F179 daje radę, więc przy 192cm też by dał. ;) Inna sprawa, że nawet w najlżejszej opcji będzie za mocny na początek. No i znacznie ciężej będzie opanować celność przy takim maluchu.

Co do wyboru łuku to standardowo - jeśli nie idziesz w stricte tradycyjnym/rekonstrukcyjnym kierunku, to Samick Polaris lub któryś z jego klonów (np.
@daedalus_pl: Dzięki! Na ali największe z F179 to chyba ten model.
https://www.aliexpress.com/item/3-Color-30-50lbs-Recurve-Bow-56-American-Hunting-Bow-Black-Red-Camo-Camo-Archery-With/32758848176.html?dp=c52464aa-0c05-4de4-b814-5dcdfad0383a&hot_product=1&terminal_id=5004a7f480184e9a950a2be96b3bdb64
Jednak zdecydowałem się na któryś z tych Samick Polaris, Jandao Beginner z polski. Niedługo wybieram się do wymienionych sklepów i zobaczę co mi zaproponują. Po powrocie zdam relację. Jeszcze raz dzięki!
@daedalus_pl: Co wiem po odwiedzeniu sklepów. Rozmiar łuku 70 cali. Siła naciągu 22 funty. Sklepy polecały swoje marki: Black Sheep APOLLO / ROCKET CORE. Niestety nie dopytałem się dokładnie o strzały Avalon Classic, więc nie wiem czy do podanych parametrów pasować będą 800 - 90g, czy może 900 - 80g. Da radę to jakość wyliczyć?
@JanuszowyAndrzej: Nie będzie dużej różnicy między tymi strzałami. Obie powinny być ok pod ten łuk. 800 niby jest sztywniejsza, ale część tego zniweluje nieco cięższy grot. Brałbym albo 800 pełnej długości, albo 900 skróconą do 31 cali.

Do samodzielnych wyliczeń polecam coś takiego jak Dynamic Spine Calculator Stu Millera (ewentualnie wersję online na 3Rivers Archery). Z początku może się toto wydawać strasznie skomplikowane, ale jak się już ogarnie co i jak
@daedalus_pl: Witam. Trochę odkopuję, ale dotarł do mnie F179 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Spodziewałem się go za miesiąc, a przyszedł po 2 tygodniach. No i nie jestem przygotowany, nie wiem jakie strzały do niego dokupić. Oczywiście z polski, doradziłbyś coś? Niedługo 11.11, później black friday i chciałbym wiedzieć na jakie polować ( ͡ ͜ʖ ͡).
@JanuszowyAndrzej: Celowałbym w okolice parametru 700 + grot 80gn, albo 600 z grotem 100gn licząc przy przy strzałach pełnej długości (32").

W sklepluczniczy.pl masz je po 19zł/szt., w centrum-lucznicze.pl są po 18zł, ale w kompletach po 6szt.

No i spróbuj zamontować tę podstawkę pod strzałę, bo sporo zależy od tego jak daleko uda się ją wkręcić (jeśli to ta wkręcana). Liczyłem, że strzała leżąc na podstawce będzie mniej więcej w osi
@JanuszowyAndrzej: Obecnie jest bez szału. Na poprzednich promocjach udało mi się dorwać fajne kupony typu 10$ albo 8$, do tego miałem kilka zniżek od sprzedawców za poprzednie zakupy, a teraz najwyższy kupon jaki mam to 2$. Ceny też niezbyt okazyjne, a dolar stoi wysoko...

Jest jeden łuk, który chcę sprawdzić, bo prawdopodobnie ramiona będą pasować do F179, więc pewnie tylko jego dziś kupię i trochę drobnicy typu lotki, nici na