Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Potrzebuje pomocy,w styczniu bede w Guangzhou w Chinach. Traktuje to miejsce jako bazę wypadowa na dalszy trip po Azji. Ltos jakies pomysly gdzie? Na pierwszy rzut oka wpada do glowy Tajlandia,Wietnam,Malezja . Ktos ma doświadczenie w podrozowaniu? Gdzie najlepiej uderzyc? Czas mam tak na prawde nielimitowany wiec śmiało z pomyslami. #podrozujzwykopem #podroze #azja #chiny #pytanie #kiciochpyta
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@basatrd: Bilet do Chin bede mial juz z gory oplacony. Budzet mam dosc duzy i raczej o yo bym sie nie martwil natomiast i tak bede cebulil ile moge xD
@Sowinek Nie wiem co rozumiesz przez baza wypadowa, ale jeśli planujesz wracać do GZ to pamiętaj, że musisz mieć odpowiednią wizę.
Co do miejsc to wszystkie co wymieniłeś fajne, ogólnie Wietnam i Tajlandia lepsze moim zdaniem niż Malezja. Na północy Wietnamu ciut chłodniej w styczniu.
Ja bym polecił tez Hongkong i same Chiny, ale w zimie ciut wyżej będzie zimno.
@Sowinek: Cztery lata temu robilem wyjazd z Kuala Lumpur do polnocnych Chin pociagiem (i busem). Jak interesuje Cie Azja Pol-Wsch to polecalbym z Guangzhou pojechac do Yunnanu i spedzic tydzien. Teraz tam jezdzi szybka kolej wiec z transportem nie bedzie problemu. Z Kunmingu mozesz wziac bus do Laosu (wiza dostepna na granicy). Bilet z tego co pamietam kosztowal ok 130 zl. Podroz ok. 20h, ale sypialny bus i bardzo fajne widoki.