Wpis z mikrobloga

Wrzuciłem parę godzin temu mikro pytanko o kredyt i zostałem #!$%@? na łopatki , z odpowiedzi które uzyskałem wynika :
-12k dochodu na dwie osoby to bardzo mało,parktycznie klepanie biedy ,wynika z tego że tag #programista15k to racja i każdy tutaj trzepie mamonę aż miło
- że na jedzenie i koszty życia to minimum z 3000 na osobę ( nienwiem co jecie ale jak dla mnie osoby ćwiczącej na siłowni itd 500 miesięcznie na jedzenie to idealnie wystarcza ) koszty mediów w mieszkaniu itd to ok 300zl , nie wiem skąd macie resztę kosztów życia ale oks
- ogólnie to każdy buduje domy i kupuje mieszkania za gotówkę która ma z #programista15k ( ciekawe skąd dane że tylko 10-15% mieszkań jest za gotówkę reszta to wszystko kredyciory na 30 lat)
I tak się zastanawiam czy to Mirko to ten elitarny świat bogactwa gdzie każdy ma dom za gotówkę uzbierana w rok , wydaje miesięcznie 5k na żarcie homarów , kawioru i picie ławki z gówna łasicy , gdzie każdy w #!$%@? zarabia itd ? Jeśli tak to co tu #!$%@? robi tag #przegryw i mamrotanie że taka #!$%@? w piwnicy xd tell me
  • 60
  • Odpowiedz
@AndyMendy: tutaj każdy to syn albo córka prezesa firmy produkującej meble, albo siedzi jeden z drugim w zarządzie i robi po 20k miesięcznie po czym dodaje wpis na przegryw że ma 1,79cm i kobiety na niego patrzą z pogardą
  • Odpowiedz
@AndyMendy:

co jecie ale jak dla mnie osoby ćwiczącej na siłowni itd 500 miesięcznie na jedzenie to idealnie wystarcza

co XD
500 to idzie na żarcie, ale tygodniowo, jeśli mówimy o siłowni w przypadku większego chłopa, przynajmniej mi i moim znajomym taka kwota wychodzi spokojnie.
  • Odpowiedz
  • 83
@AndyMendy
1 mln kredytu to w obecnych warunkach około 4700-5200 raty miesięcznie przy rozłożeniu na 30 lat, czyli trochę ponad 40% waszych dochodów.
Warto pamiętać, że stopy procentowe są na rekordowo niskim poziomie i należy się liczyć z ich wzrostem a tym samym zwiększeniem rat.
Czyli teoretycznie jak wszystko będzie dobrze to po opłaceniu raty te 5-6k na życie macie nawet jeśli stopy procentowe lekko wzrosną.
6k to więcej niż w
  • Odpowiedz
@KolejnyWykopowyJanusz: ogólnie jedzenie w PL jest drogie dość, jeśli mówimy rzeczywiście o jedzeniu, a nie o przetworzonych syfach.
Poza tym odniosłem to do siłowni, po prostu ciężko mi w to uwierzyć, że chłop regularnie trenuje i odpowiednie jedzenie kosztuje go tylko 500zł/msc. Może tyle wyjdzie, jak byś nie trenował, ale to i wtedy musisz raczej niedużo jeść.
2k mi wychodzi miesiąc w miesiąc na żarcie, a skąd się to bierze?
  • Odpowiedz
@1001001: dokładnie Mirku a później hur dur bank nie powiedział że ekonomiczne patrząc kredyt to maks 1/3 ale też na krótki okres czasu bo na dłuższy to jak mówisz stopy procentowe, choroby i inne no ale niektórzy wiedzą lepiej
  • Odpowiedz
@AndyMendy: #!$%@? taka selekcja informacji jest dla mnie najgorsza

zapytałeś dzbanie o kredyt na 1 MILION ZŁOTYCH przy zarobkach 12k na 2 osoby to ci odpowiedzieli kulturalnie, że to #!$%@? pomysł, a jeśli serio jedyne co widziałeś to szkalowanie tego, że zarabiasz mniej niż 15k/sekunda to radzę założyć okulary, a przy okazji przemyśleć kredyt xD

zresztą, to twoje życie, nikt ci nie będzie tego układał, chcesz to bierz, ale nie
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Nie podales zadnych informacji i sie dziwisz czemu dostales takie odpowiedzi xD Nie jestes elita zadna, 12k jeszcze na dwie osoby to spokojne zycie ktore wlasnie mozna sobie #!$%@? przez branie takiego kredytu xD Nie napisales czy w przyszlosci dostaniecie jakas podwyzke, czy to raczej sufit w pracy, czy chcecie/macie miec dzieci, jaki tryb zycia prowadzisz, czy macie samochody, jakie macie jeszcze zobowiazania. Ode mnie moge dodac tyle; najlepiej
  • Odpowiedz
@AndyMendy: ponad 70% nowych mieszkań jest kupowana za gotówkę (źródło: https://www.rp.pl/Mieszkaniowe/306299949-Ponad-70-proc-nowych-mieszkan-kupujemy-za-gotowke.html )

Kredyt to normalna sprawa jeśli bierze się go w odpowiedniej kwocie. Weź pod uwagę fakt, że jeśli chcesz wziąć 1mln zł od banku to oddasz około 1.6mln zł (jak nie więcej, korzystałem przy wyliczeniu z jakiegoś kalkulatora online). Czyli tak naprawdę nie bierzesz 1mln zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie szkoda Ci oddawać takiej kwoty extra? Skoro i tak masz spłacać 30lat to przez 15lat byłbyś wstanie spokojnie sam sobie ten milion
  • Odpowiedz
@AndyMendy: Jako osoba, która sama zarabia 2 x tyle co Ty z kobietą spieszę z wyjaśnieniem.

Nikt Cię nie wyśmiewa, że zarabiasz 12k. Zdecydowana większość komentarzy to jakieś gimnazjum czy liceum, ale dużo ludzi ma rację. Zdaje się, że z żoną wskoczyliście na jakieś menadżerskie stanowiska niższego szczebla i już chcecie się od plebsu wyróżnić i pokazać jak klasa średnia żyje poprzez zbudowanie sobie pałacu. Tak, pałacu. Zakładam, że potrzebujecie aż milion złotych, bo chcecie kredytować też ziemię - co samo w sobie jest totalną głupotą. Jak ziemia jest droga, bo mieszkacie gdzieś w Warszawie to zastanówcie się czy faktycznie warto. Wyżej już Ci pisali, że twoja rata wyjdzie w granicach 5 tys zł na 30 lat. Dodaj do tego wzrost stóp procentowych za jakiś czas i poziom 8 tys jest całkiem realny. Stać Cię będzie na taki kredyt? Wg mnie nie stać Cię na niego już przy obecnych stopach.

Weź odłóż trochę kasy, zaciśnij zęby i chociaż sobie ziemię kup za gotówkę. Albo weź oszczędności i zacznij je pomnażać w jakimś pobocznym biznesie. Ładowanie się w milion kredytu mieszkaniowego przy zarobkach 2 x srednia krajowa to dzbaństwo do
  • Odpowiedz