Wpis z mikrobloga

Hej mirki i mirabelki, wczoraj poczukiwałem "czegoś takiego jak google maps" tylko mapy z izoliniami i wysokościami. Niestety nie udało mi się znależć nic co odpowiada mojemu potrzebom (,). Postanowiałem że zakupie taką papierową/elektroniczną mapę. Mimo wstępnej edukacji zaczepnietej z google, nadal moja wiedza jest minimalna, także... wiecie gdzie mogę zakupić taką mape jak na obrazku? własciwie mogą być na niej inne znaczniki ale zależy mi żeby cały obszar w nich był (w niektorych np tereny miejskie nie są oznaczone). Z góry dzięki!!!! #geografia #kartografia #kartografiaekstremalna #mapy
Sila19 - Hej mirki i mirabelki, wczoraj poczukiwałem "czegoś takiego jak google maps"...

źródło: comment_JycwnyIP9AeETnQMjrkWsNQwOcqzTP1c.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Innsite prawie ... XD nadal miasta są z oznaczeniami ulic i nie tylko nazw ale również same ulice i budynki są zaznaczone. Muszę chyba kupić najzwyklejsza mapę topograficzna

@arkwyl niestety nie mogę tam tego ustawić lub nie umiem podobnie na open mapsach
  • Odpowiedz
@Fidelis:
1.Pobierasz dane dla wybranego województwa ze strony CODGIK.
2. Importujesz dane do programu Global Mapper,
3. nadajesz układ itd, lub olewasz to w zależności czy ci to potrzebne,
4. Generujesz na podstawie punktów model terenu: Analysis -> Create Elevation grid
5. Generujesz warstwice: Analysis -> Generate Contours. Tutaj musisz chwilę spędzić żeby ustawić tak opcje żeby uzyskac pożądany efekt, w zależności od wygładzania i tak dalej generwoanie może zająć
mopix - @Fidelis: 
1.Pobierasz dane dla wybranego województwa ze strony CODGIK. 
2....

źródło: comment_N7ikU7EXt4xe6fAwJk9QfjV4GZPSRhor.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz