Wpis z mikrobloga

Jest sposób na skopiowanie hurtowo pojedynczych wierszy do komórek scalonych z trzech wierszy? Czyli z arkusza A muszę skopiować 200 komórek z pojedynczych wierszy do arkusza B gdzie jednak komórka scalona jest z trzech wierszy?
#excel #pytaniedoeksperta
  • 14
  • Odpowiedz
@Emdowu: Nie znam w Excelu takiej funkcji która pozwalałaby na takie manewry. Na pewno da się to wykonać kombinując z makrami. Ja bym poszedł w tą stronę, aby rozstrzelić dane które masz w taki sposób aby wypadały co trzeci wiersz, czyli

A B C D
1 abc
2 def
3 ghi
4 jkl
5 mno

zamienić na:

A B C D
1 abc
2
3
4 def
5
6
7 ghi
  • Odpowiedz
W komórkach mam tekst(każdy inny - są to numery faktur), nie ma tam formuły


@Emdowu: ale formułę możesz dać do komórki docelowej, żeby ci ściągnęła dane
  • Odpowiedz
@Limonene: w Calc-u na pewno to nie zadziała, bo kopiowanie przez przeciąganie niszczy układ scalonych komórek i idzie wiersz po wierszu. @Emdowu: możesz spróbować, ale coś mi się wydaje że to nie zadziała także w Excelu.

PS: Chyba, że masz na myśli ręcznie adresować do każdego wiersza, ale to równie dobrze można przepisać.
  • Odpowiedz
@Emdowu tak Ci wkleja bo inaczej być nie może skoro masz w docelowym arkuszu wiersze poscalane.
Masz to zrobić jednorazowo czy będziesz to robił regularnie?
  • Odpowiedz
  • 0
@1001001: Jednorazowo, potem będę uzupełniać z palca. Mam kilka kolumn po 217 komórek z jednego wiersza, które muszę skopiować do drugiej tabeli gdzie jedna komórka składa się z trzech wierszy. W ostatecznośći to przepisze, ale to praca na cały dzień minimum
  • Odpowiedz
@Emdowu: zainstaluj sobie Notepad++, zrób tak jak Ci pisałem wcześniej, czyli:
1. kopiujesz dane (wiersze, które są niescalone),
2. wklejasz to do Notepada++,
3. Ctrl + F i zaznacz rozszerzony tryb szukania, zamieniasz 1 znak końca linii na 3 czyli \n na \n\n\n,
4. kopiujesz dane po rozstrzeleniu i wklejasz do arkusza B (docelowego), gdzie są scalone wiersze.

Jedynie przy wklejaniu może Cię pytać o separatory itd. no to tam
  • Odpowiedz