Wpis z mikrobloga

Długopis żałuje, ze w Polsce nie było w 89 wojny domowej. Ja #!$%@? to co za koleś.
Duda podkreślił też, że "Polska się rozwija, jest z roku na rok coraz piękniejsza, a Polacy są coraz zamożniejsi, coraz lepiej im się żyje". "Tyle lat komunizmu i popadania w biedę. Z mozołem, ciężko - bo już prawie 30 lat minęło - udaje nam się to jakoś odkręcić, a nie jest to łatwe. Słoną cenę zapłaciliśmy za bezkrwawą rewolucję 1989 roku, bo są instytucje, które jeszcze cały czas trzeba naprawiać i wyganiać z nich komunistów.Ale póki co udaje nam się Polskę odbudowywać" – mówił.


#polityka #bekazpisu
  • 16
@barbrzez: dokładnie to twierdzi Adrian, że wtedy nie potrzebna byłaby dekomunizacja, którą jego zdaniem robi PiS, ale nigdzie nie twierdzi, że przelanie krwi byłoby lepszym rozwiązaniem, po prostu rozwiązałoby problem z którym jego zdaniem boryka się teraz PiS, ale w domyśle za zbyt wysoką cenę ( co sugeruje właśnie użycie przymiotnika bezkrwawa, że zdaje sobie sprawę jak tragiczne mogły być inne alternatywy od ugadania się z komuchami przy okrągłym stole).
@Henryk_Chinaski: nie za bardzo chce się domyślać co miał na myśli bo do głowy przychodzą mi jeszcze gorsze mysli. To co powiedział, słona cena za bezkrwawą rewolucję sugeruje, że Polska lepiej by na tym wyszła a) albo bez rewolucji w ogóle b) gdyby nie była bezkrwawa. Znając stosunek pisu do rządów komunistycznych zostaje tylko b.