Wpis z mikrobloga

Testmirki, ktoś pracuje z TFSem?

Mam dość spore test case'y do wyeksportowania z systemu klienta, ale za cholere nie widzę możliwości wyeksportowania tego w ludzki sposób. Kopiowanie każdego kroku ręcznie jest deczko nieludzkie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Próbowałem się łączyć via Excel (zakłada Zespół) ale nic z tego. Jakieś pomysły?
#testowanieoprogramowania
  • 14
@prozac: Ta, wiem jaki plugin, ale chyba wyciągałeś to prosto z visuala, nie?
Bo ja właśnie via visual nie moge sie podpiąć...

Ostatecznie chyba poprosze klienta zeby sprawdził czy ich TFS nie stoi za VPNem i zeby sami sprobowali tymi metodami wyeksportować...

Dzięki panowie @WilsonWilsonWilson: @zygmuntt:
@Rabusek: > @prozac: Ta, wiem jaki plugin, ale chyba wyciągałeś to prosto z visuala, nie?
nie mam pewności bo to było jakiś czas temu ale był to chyba zewnętrzny program, który łączył się do TFSa i wyciągał co było trzeba. Ale po krótkim wyszukiwaniu nie znajduję tego, wszyscy odsyłają do wtyczki do VS.
@Rabusek: Próbowałem eksportu na wiele sposób przez pluginy tfsa po właśnie exporty z visual studio czy mtm ale w żadnych przypadku nie udało się dostać excela który łatwo można by prze edytować do eksportu ( ͡° ʖ̯ ͡°) W końcu napisałem prostą konsolową aplikacje, która wypluwa takie excele. Polecam CI ten sposób zrobiłem to w dzien z hakiem, z tfs możesz się łaczyć przez ich API lub