Wpis z mikrobloga

@brass: aldehyd octowy jak najbardziej, o tym mówi nawet Pan Kopyr. Nie nie pomyliłem się, jest nowa teoria, że za złe samopoczucie, odpowiedzielny jest metanol. To oczywiście przy okazji, zagrzybionych wężykach przy powie z kija, źle wypłukanych szklankach, źle przechowywanych kegach i butelkach.
  • Odpowiedz
@mentorwykopu: zaprawde powiadam ci, ze nie zawsze pochodzenie piwa od razu je przekresla. To, ze to koncerniak, nie oznacza ze nie wezme go z polki do wyprobowania. W ogole zaczyna sie jakas dziwna dyskusja z #!$%@?, takze ja ucinam, elo
  • Odpowiedz
@mentorwykopu: ten porter byl zajebisty. Watpie ze moje malo wysublimowane i niekraftowe kubki smakowe wychwycilyby roznice miedzy porterem baltyckim w cenie 20pln za 0.33ml a tym okocimem albo zywcem

a, no tak. Nie wyczuly bo juz cos takiego bylo pite. Strata hajsu
  • Odpowiedz
@dobre_zielone:
Cena nie jest gwarancją jakości, to raz. Dwa, każdy ma inne gusta i to co dla jednego jest wadą, dla innego jest zaletą.
Trzy, jak się spożywa dużo rzeczy smakujących w określony (ten sam) sposób to nieco przytępia kubki smakowe, ale też nie rozwija odczuwania smaków w żaden sposób.
Np. powszechne wady polskich piw koncernowych jak: nieułożony alkohol, żelazo, aldehyd octowy, izopentenylomerkaptan (skunks) itp. wiele osób pijących te piwa hurtowo
  • Odpowiedz
@brass: ale ja nie pije piwa na tyle często żeby się do czegokolwiek przyzwyczajać ani tym bardziej wyłapywać jakieś „alkoholowe nieulozenia”. Mam w to #!$%@? wiec po co mam inwestować w kraft albo masówkę kreująca się na kraft typu kormoran xD
  • Odpowiedz
@dobre_zielone:
Nikt ci nie każe nigdzie w nic inwestować. Nie smakuje, nie pijesz. Proste.
Kormoran się nigdy na kraft nie kreował. To jest browar regionalny. Widać to wyraźnie jak się wejdzie na stronę browaru.

Nazywanie go masówką jednocześnie pijąc Okocim jest cokolwiek kuriozalne:
Browar Kormoran - roczna produkcja 80 000 hektolitrów
Browar Okocim* - roczna produkcja 5 800 000 hektolitrów

* - sam browar w Okocimiu, bez koncernu Carlsberg.
  • Odpowiedz