Wpis z mikrobloga

@Shivaa: Bzdurny artykuł wprowadzający w błąd. Polecam nie czerpać wiedzy astronomicznej z portali typu WP.

- kometa nosi nazwę C/2017 S3 PANSTARRS, nie "Hulk"
- jej jasność to 11 magnitudo według heavens-above, obecnie nie jest nawet pierwszą ani drugą najjaśniejszą kometą na niebie. Takich komet jest kilkadziesiąt każdego roku.
- i po trzecie... znajduje się praktycznie w jednej linii ze słońcem, czyli w nocy jest pod horyzontem.

Fajnie widoczny
  • Odpowiedz
@namrab portalom typu wp można wciskać niezły kit, a oni to publikują bez weryfikacji hah...

@Shivaa Kometa, którą w tym roku powinno być widać gołym okiem, być może nawet z miasta, będzie 46P/Wirtanen. Miesiące najlepszych obserwacji to przede wszystkim listopad, grudzień i styczeń. Oby tylko zimowa pogoda nie zawiodła, bo trasa przelotu komety jest bardzo ciekawa (dość blisko minie między innymi Plejady 16 grudnia) :)
  • Odpowiedz
@mactrix: Mnie tylko interesuje, czy taki nierzetelny kit tyczy się tylko astronomii, czy np. informacje polityczne w mediach również przejawiają podobny poziom wiarygogności...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@namrab: też,
Pamiętam kilka miesięcy temu afery z nowym kodeksem pracy, nagłówki popularnych portali krzyczały jaki to straszny projekt przygotowuje rząd, aż wierzyć mi się nie chciało w niektóre informacje, więc wzięłam się i przeczytałam treść całego projektu i okazało się że wiele z informacji rozpowszechnianych przez media jest zwyczajnie wyssana z palca
Na wykopie też generalnie mało kto przeczytał właściwe źródło i większość krzyczała o tym co tabloidy nazmyslaly
Niestety
  • Odpowiedz
@namrab Niestety o wielu rzeczach piszą takie dyrdymały, ale czytelników mają, ktorzy potem powtarzają te mądrości w dyskusjach jako źródło podając onet, wp, interię. Media to czwarta władza - rządzą informacją, stąd niedaleko do propagandy, celowego przeinaczania i koloryzowania faktów.
  • Odpowiedz