Wpis z mikrobloga

Murki, chciałbym sprawdzić się w grze na instrumentach klawiszowych. Mój wybór padł na Casio CT-X700 i tutaj mam do Was pytanie. Możecie polecić mi jakikolwiek porządny e-learning z gry który wprowadzi mnie w muzyczne początki? Nuty, rytm, etc.

#keyboard
  • 12
@Meriu: Inna sprawa. W tym modelu masz wbudowany moduł "lekcji krok po kroku". Jak to się sprawdza? I w ogole jak wrażenia. Też rozglądam się za jakimś keyboardem. Po 17 latach chce wrócić do właściwie "nauki" gry na klawiszach.
Opowiesz coś więcej o tym modelu. Widzę, że ceny nowego sprzętu są całkiem rozsądne.
@inny_89: Oj na razie ten keyboard wisi w kolejce moich planów więc nie powiem nic na temat odczuć z użytkowania. Myślę nad zakupem jego jedynie z perspektywy tego że cena jest nie najgorsza i dużo nie spadnie po zakupie ze względu że to nowy model. Dla mnie targetem i tak będą syntezatory więc keyboard traktuję jako narzędzie do nauki podstaw i do odstawienia na poczet mniejszych klawiatur.
@inny_89: Wygląda zacnie, ale nie jest to keyboard tylko pianino cyfrowe no i delikatnie przekracza mój założony budżet. Postanowiłem powstrzymać się czasowo z zakupem a bliżej końca roku po prostu udać się na korepetycje z gry i porozmawiać z instruktorem o tym co mnie interesuje i jak to osiągnąć / co kupić.
@inny_89: Instrukcję z życia? Nikomu nie polecam iść moją drogą () Godzina korepetycji to koszt do 50 zł a rozmowa z profesjonalistą rozwieje wszystkie moje wątpliwości lub wybije mi z głowy głupie pomysły których być może nigdy nie będę w stanie zrealizować.
@Meriu: Prosta instrukcja typu: Chciałem to -> trener doradził mi żebym zrobił to.

Wiadomo, że kansultacji na żywo ze specjalista niczego nie zastąpi ale dzięki temu kolejni idacy twoim sladem będą mieć już jakiś pogląd.

A swoja droga to co docelowo chcesz robić?
@inny_89: Luz, napisze co usłyszałem jak już do takiego spotkania dojdzie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Ciężko mi określić moje marzenia bo dosyć dynamicznie się zmieniają () ale chyba najlepiej określi ten filmik

Generalnie to jest zabawa na syntezatorze klawiszowym
@Meriu: Panie! ten OP-1 to wspaniała zabawka.
Nie mniej jednak droga zabawka... tutaj wpadłem na fajną dyskusję na Reddit. W szczególnosci ten POST powinien trafiać do Ciebie ale wydaje mi się, że warto poświęcić czas na przebrnięcie przez całość wątku.

Tutaj LINKdo całego wątku.
@inny_89: Wgryzam się powoli w temat i wydaje mi sięże bezpieczniejszym zakupem od OP-1 byłoby w przyszłości kupno Korg MPK Mini. Przede wszystkim wprowadziłoby mnie to do obsługi jakiegokolwiek oprogramowania, a też nie boli mnie aż tak bardzo kupowanie gotowych presetów i programowanie ich do własnego użytku. Ale to i tak za jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)