Wpis z mikrobloga

@rurek49: @januszhajsow: @strikingsurface: hejka, takie pytanie. Jestem aktualnie w trakcie robienia własnego cydru z soków kartonowych (100% nie z zagęszczonego)i 28.07 zrobiłem nastaw, dodałem drożdżę, pożywkę, etc. Było 11 BLG. Dzisiaj poszedłem sprawdzić i ma 0 BLG, smakuje o zgrozo - jak zepsuty sok jabłkowy xD
Całość siedzi w piwnicy w temperaturze ok18-20 stopni.
#cydr
a pytanie to, czy mogę to jakoś uratować?
  • 27
@Wypok_spoko: nie jestem jakiś ogarnięty w tym szczególnie :D a dałeś rurkę do fermentowania? :D powinno bulgować z 2 tygodnie. Później zlewasz do innego baniaka, tak aby ten osad z dna został w pierwszym i dalej zapodajesz rurkę. Raczej nie będzie bulgotać ale powinien osad znowu osiąść. Po 2ch tygodnia przelewasz do butelek, dodajesz po łyżeczce cukru do każdej i po tygodniu - dwóch będzie gazowane. Co prawda może walić drożdżami,
@strikingsurface: tak, taki kwasior gazowany. spodziewałem się czegoś smaczniejszego, planowałem jeszcze dodać trochę cukru do butelek przed zabutelkowaniem, ale teraz zwątpiłem, czy to pomoże.
Powinienem go jeszcze zostawić w pojemniku fermentacyjnym czy jak jest 0 blg to już nie ma sensu?
@Wypok_spoko: dodanie cukru sprawi tylko, że nabierze mocy. spróbuj kupić ksylitol i na małej próbce eksperymentuj... może po prostu jest wytrawny i potrzebujesz go zasłodzić.
nie próbuj słodzić cukrem i butelkować, bo tylko granaty porobisz.. możesz go zostawić może smaki się ułożą...
@Wypok_spoko: z takiego soku akurat nie powinno źle smakować. Moje wyszło np. dość kwaśne, jednak nie odrzucająco. Drugie naczynie się przyda do zlania. Ja sam szczerze mówiąc nie próbowałem przed butelkowaniem. Może musisz dać mu jeszcze trochę czasu? :)
@Wypok_spoko: dlatego jak masz w naczyniu musisz po tym jak osiądze osad przelać je delikatnie przez rurkę tak aby ten osad się nie poruszył z dna (ofc bez niego) i później w kolejnym naczyniu to samo ;)