Wpis z mikrobloga

Wy też z zapartym tchem śledziliście losy bohaterów Korony Królów?( ͡° ͜ʖ ͡°) Byliście pod wrażeniem gry aktorskiej, kostiumów i scenografii? Nas tak wkręciło, że pół roku temu zapytaliśmy TVP o koszty produkcji pierwszego sezonu - w tym, koszty konsultacji historycznych.
TVP odmówiła odpowiedzi, powołując się na tajemnicę przedsiębiorcy. Sprawa trafiła do sądu, który uwzględnił naszą skargę i stwierdził, że uzasadnienie TVP jest tak złe, że nie jest w stanie na jego podstawie stwierdzić, czy te informacje to faktycznie tajemnica. Co teraz? Jeśli Telewizja nie wniesie skargi kasacyjnej, to będzie musiała sprawą zająć się ponownie i zdecydować, czy chce dalej ukrywać informacje o swoich superprodukcjach.
My czekamy, a tymczasem podobno powstaje drugi sezon...Będziecie oglądać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BongoBong @NieWartooo pytaliście o to kiedyś.
#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #tvp #koronakrolow
  • 29
@Polanin: czegos chyba nie zrozumiales... ja sie domyslam... ba! ja wiem, ze produkcja tego serialu to pojedyncze procenty jesli nie czesci dziesietne tych procentów :)
bardziej chodzi mi o patrzenie na rece politykom i zarządowi telewizji :)
bo jaki to problem przeznaczyc na serial milion złotych a na przyklad dziesieć milionów porozdawać jako nagrody dla prezesa tv, producentów i innych kolegów z partii?
przeciez to nie jest prywatna firma tylko tvp
@skitteles: Nie wiem czego miałbym nie rozumieć. Rozumiem, że mając budżet taki, a nie inny osiąga się takie, a nie inne efekty. Na moje niewprawne oko ten serial wygląda tak jak można by oczekiwać przy domniemanym budżecie. Oczywiście, że fajnie by było poznać dokładne dane, ale nie widzę tu powodu do porównywania tego do Gry o tron.
@Polanin: tylko, ze póki nie poznamy oficjalnych danych to każdy z nas może swobie gdybać... ty mozesz gdybać na temat tego jak niski był budżet i za duzo nie mogi zdziałać a ja bede sobie gdybyać, ze budzet byl olbrzymi tylko zlodzieje nakradli i potem zostaly ochłapy na produkcje :)
ot takie filozofowanie pod tym tematem :P