Wpis z mikrobloga

@Goglez: ile jeszcze razy będziesz o to samo pytał? Znajdź firmę która Ci to elektrodą wypali i poproblemie. Jak niby miałby wyglądać frez zdolny do wycięcia tak ich blasze skoro tam jest max 0,5 pomiędzy nimi. Nawet jakby przeszło to nie zrobisz tak cienkiej blaszki bo materiał się podda....
ile jeszcze razy będziesz o to samo pytał?


@Birui: Coś Ci się chyba przyśniło, pierwszy raz o to pytam. Dwa tygodnie temu pytałem o to ile wykonanie czegoś takiego może kosztować, no ale to jednak zupełnie inna sprawa, tam pytałem o cenę, a tutaj jak to się wykonuje, więc uznawanie to za powtórzenie pytania (jednokrotne i to po takim czasie) to jednak przesada.

Jak niby miałby wyglądać frez zdolny do wycięcia
@Goglez:
@petalchaser:
@dosjaa:

Najmniejsze frezy maja bodajze 0,03mm. Ale nigdy takich nie uzywalem. 0,2 - 0,3 za to sie zdarza i trzeba uwazac jak sie wyciaga z pudelka, szczegolnie te dluzsze. Kiedys dostalismy na testy wiertla 0,05 i operator zlamal 3 zanim udalo mu sie zamontowac w oprawce...
Nie wiem jak laser ale drazenie czy skrawanie odpada, bo kosztowaloby to majatek. Zgrzewanie wydaje mi sie najbardziej prawdopodobne.
@Goglez:
Karnasch ma w ofercie "saw blade". Robiłem nimi kanalki o szerokości 0,7mm na głębokość 6mm w tytanie. W miedzi pójdzie jak w masełko, a na pewno są mniejsze rozmiary. Sama tarcza jest tania, max 30€ ale musialbys sobie dorobic trzpien mocujacy, bo oryginalny kosztuje ok 100€.