Wpis z mikrobloga

Jestem nowy w #aspnet #csharp i w związku z tym mam pytanie - Strona na starcie ma jeden przycisk. Po kliknięciu w niego, pojawiają się nowe textboxy i przycisk. Po kliknięciu na przycisk chciałbym zapisać dane z textboxów w bazie. I tutaj pojawia się problem, ponieważ po kliknięciu w przycisk strona przeładowuje się, kontrolki znikają i dopiero wtedy odpala się event Click przycisku.
Podsumowując:

1.Klikam w przycisk
2.Tworzą się textboxy
3.Klikam w przycisk i zapisuję z textboxów dane (tutaj jest problem)

Jak mogę pobrać dane z dynamicznie tworzonych kontrolek?

#programowanie
  • 4
@ludi889: Właściwie to chodzi mi tylko o samą metodę na wykonanie takiej operacji. Jakich kontrolek użyć lub jakich metod, aby uzyskać taki efekt. Ale, ok spróbuję jaśniej:

1. Strona posiada button1, z obsługą zdarzenia Click

protected void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
TextBox t = new TextBox();
JakisPanelNaPage.Controls.Add(t);
}

2. Oraz drugi przycisk buttonSave z takim zdarzeniem

protected void buttonSave_Click(object sender, EventArgs e)
{
foreach(TextBox t in JakisPanelNaPage.Controls)
{
saveToDatabase(t.Text);
}
@EmTeKa: to to webforms jest? Bleh =] jak chcesz tego używać to pewnie pierwszy button by musiał to w jakiejś sesji zapisać czy coś, żeby drugi mógł potem to wykorzystać. Ja tam bym polecil pozbawienie się w SPA, albo chociaż stronke z knockout'em. Dodawanie na froncie, a potem request z danymi do zapisu
nie polecam dodawać kontrolek dynamicznie - umieść wszystko na formie i daj visible=false a potem na kliku - visible=true, albo lepiej zorganizuj to w postaci paneli, na webformsach takie dynamiczne zabawy kiepsko wychodzą