Wpis z mikrobloga

@LukasCzubak: ale w zasadzie skąd przeświadczenie, że miałaby wiedzieć w ogóle cokolwiek na temat Polski? Czy myślisz, że przeciętny Polak, ba, Europejczyk, ma jakiejolwiek pojęcie o tym, czym się różni Karolina Południowa od Północnej, nie mówiąc już o znajomości jakichkolwiek faktów z historii tychże dwóch stanów? Dodam, że USA jest dużo bardziej obecne w popkulturze i światowej świadomości od Polski czy jakiegokolwiek innego kraju europejskiego (może poza rewolucją francuską i rozpętaniem
@LukasCzubak: @noitakto: @goly8622: Akurat każdy w miarę dobrze wykształcony człowiek (nie millenials) powinien wiedzieć coś o II WŚ. Tak, obozy koncentracyjne były w niej obecne, ale jako wątek poboczny, bo przecież nie o Żydów toczyła się ta wojna ŚWIATOWA (ignoranci wymienią Niemcy, Rosję, Anglię, Francję, Włochy i USA, a w armii Hitlera byli nawet Murzyni).
@LukasCzubak: no nie wiem, dla mnie to raczej smutne niż śmieszne, bo jest jednym z dowodów na to, że zamiast wstawać z kolan, to nadal klękamy przy mieczu, a nasze narodowe usta reprezentowane są przez pewnego karła o zepsutych zębach. Oczywiście za kotarką z malunkiem husarza.
@Sensu_Stricto: @noitakto: a ja wam powiem tak chłopaki. no one gives a fuck about this. to jest rzecz którą się po prostu słyszało i trzyma gdzieś z tyłu głowy. polska ma zbyt niskie pkb aby ludzie w innych krajach wiedzieli o niej rzeczy, jeśli ktoś coś wie to usłyszał to przez przypadek i po prostu zostało mu w głowie. wstawać z kolan to może sobie ktoś kto wcześniej był na