Wpis z mikrobloga

takie małe #truestory odnośnie #komputery #pcmasterrace i #januszebiznesu

ojciec kupił kiedyś kompa w pierwszym lepszym sklepiku. nic specjalnego, taki tam żeby był, wgrany windows 7 32bit. rzadko z niego korzystałem więc dobra jest.
pewnego dnia się trochę bardziej zainteresowałem i okazało się, że miał w BIOSie obniżony mnożnik rezultatem czego procesor zamiast mieć 2,8GHz miał poniżej 2-OK pewnie specjalnie obniżyli żeby nie pożerał dużo prądu przy mało wymagającym użytkowniku
ale co się okazuje-ze 3 dni temu jakoś mnie tknęło, patrzę sobie na specyfikację procesora i oczom nie wierzę-przecież to jest procesor 64 bitowy, a przez te wszystkie lata chodził na 32 bitowym windowsie xD

te #!$%@? matoły w sklepie wgrały 32 bitowego windowsa na 64 bitowy procesor i #!$%@? w BIOSie mnożnik tak, że procesor nie pracował z pełną mocą.

o i tak. ze wszystkim to samo, najgorzej jak coś kupisz, a się na tym nie znasz, co za #!$%@? kraj pełen partaczy i dziadostwa gdzie nikomu nie możesz zaufać.
wpis na ten sam temat https://www.wykop.pl/wpis/34101389/polska-kraj-pieprzonego-dziadostwa-partaczy-lesero/
T.....r - takie małe #truestory odnośnie #komputery #pcmasterrace i #januszebiznesu
...

źródło: comment_6Vb3Gf0SaKSAzVvowIlyuWgXAsKeWKqW.jpg

Pobierz
  • 29
że 32 bitowy windows7 tańszy?


@Troester: Za czasow gdy sprzedawano go na plytach, w pudelku byly dwie wersje, 32 i 64bit. Microsoft zrezygnowal swego czasu z rozwoju aplikacji 64bit - vide Excel i makra. A w dzisiejszych czasach PowerPivot nie ma to juz takiego znaczenia.
@Nikanor_Nick: czyli chcesz mi powiedzieć, że oni świadomie zainstalowali 32bitowy windows?
OK, to wytłumacz mi dlaczego wsadzili tylko jedną kostkę pamięci zamiast dwóch o połowę mniejszych skoro procesor działa w trybie dual channel. też nie ma różnicy?
czy może przewidywali, że zielony klient dokupi kiedyś drugą 2GB i będzie miał przycięte 4? czy może chcieli zaoszczędzić kilka groszy? przecież różnica między 2x1GB a 1x2GB jest pomijalna
daj spokój, ich nie da
@Troester: O co ty się tak sapiesz jezu
Zainstalowali 32 bity bo tak i przestań doszukiwać się teorii spiskowych.
32 Bity były wystarczalne i instalując system 64 bitowy zobaczysz Z E R O W Y przyrost wydajności.
Nie kręć małysza bo nie ma o co.
Poza tym, niektóre procki np. C2D e4600 także obsługuje systemy x64, ale na moim starym komputerze działały one dużo gorzej od 32 bitowych.
Nie napisałeś jaki
wytłumacz mi dlaczego wsadzili tylko jedną kostkę pamięci zamiast dwóch


@Troester: Żebyś mógł w przyszłości dołożyć drugą taką samą TANIEJ.
Serio nie wiem, o #!$%@? ci chodzi
masz kostkę 2GB, jak chcesz zrobić upgrade po prostu kupujesz drugą taką zamiast wymieniać 2 jednogigowe.