Wpis z mikrobloga

Dhl jest pewniejszy i na pewno szybszy, ale z większą szansą na cło( choć możesz je ominąć jak będziesz miał farta ). Ja zamawiałem pocztą, ominąłem cło, ale czekałem ponad miesiąc i przez 3 tygodnie chyba miało ten sam status shipped z Bangaldeszu czy innej bieda-metropolii. Jako że przesyłka była pocztowa to też trudniej było dostać dokładne informacje o statusie. Z Dhl chyba też masz pudełka na zegarek, pocztą dostałem to w
Z Dhl chyba też masz pudełka na zegarek, pocztą dostałem to w małym woreczku.


@qjasiu: @Axtezim: Tak, przez DHL wysyłają w oryginalnym pudełku, jeśli komuś zależy to nie ma wyjścia. Ale kupując jakiś droższy zegarek jednak wziąłbym przez DHL mimo opłat celnych, bo jednak bezpieczniej i w razie czego łatwiej odsprzedać zegarek z pudełkiem.
@qjasiu
@robvan
@Ferengi

Ogólnie pudełka nie potrzebuję. Przy opłacie celnej na zegarek dojdzie 23% vatu prawda? Czyli powiedzmy z 500 zl zrobi mi się ponad 700. Mogę poczekać, pytanie czy jest opcją ze poczta mi nie przyjdzie?
@Axtezim: Ostatnio zamawiałem zegarek dla ojca i od wartości 435 złotych policzyli mi w DHL 98 złotych opłat. Ten sam zegarek u nas kosztuje 810 więc i tak się opłacało. Zamawiałem inny zwykłą pocztą, szedł miesiąc i doszedł, więc to nie jest tak że nie dojdzie. W sumie nie pamiętam żeby ktoś tutaj pisał, że mu zegarek nie doszedł.
@buby: Nie, nic nie wysyłałem, ale przesyłka zawierała dokument ze wszystkimi danymi dotyczącymi transakcji - zresztą zgodnymi z prawdą. DHL już się chyba wycwanił na tyle, że sklep nawet nie próbuje robić wałka przy tej formie wysyłki. Przy wysyłce pocztą wpisali wartość chyba 30 dolarów, wtedy nie dopłacałem nic.

jak zamawiasz poczta to napisz w komentarzu do zamówienia że chcesz poczta, bo czasem wysyłają dhlem nawet jak klikniesz pocztę


@inzynier_robert: