Wpis z mikrobloga

@Gaya_Deguchi: Nie jesteśmy w czasach w których ludzie muszą dostać swoją kategorię, żeby w ogóle się galą zainteresować bo będą tam filmy które widzieli. Oglądalność spada z roku na rok więc muszą czymś ludzi przyciągnąć. Te filmy dostaną nominację tylko w tej kategorii popularnych filmów, ew. za efekty. Reszta jest bez zmian
  • Odpowiedz
@ciemny_kolor: nie, ja mam wypierdzielone na Oskary i inne branżowe nagrody od dawna
ale to ja
Co nie zmienia faktu, że w pewien sposób filmy tego typu dostały przyzwolenie na wejście na wyższą półkę w świadomości typowego widza. Przestaną być kolorową bezmózgą rozrywką a staną się dziełami. I weź później dyskutuj z kimś, kto będzie uważał Avengers za najważniejszy film w historii kina. Oczywiście, warto na to też lać ciepłym
  • Odpowiedz
@Gaya_Deguchi: jak CGI jest dobre to nawet nie wiesz, że oglądasz CGI. W Hobbicie nie było dobre.

ja stawiam LOTRa i Titanica wyżej niż Avengersów, bo jednak technicznie są zrobione rewelacyjnie

No a jednak dostały Oscary poza technicznymi kategoriami. Lotr chyba nawet na rekordy szedł. I jakoś nikt nie marudził. Tak jakby do Oscarów od zawsze nie były nominowane popularne filmy. Albo nominacje dla gniotów za samą tematykę i nazwiska
  • Odpowiedz
@Gaya_Deguchi: #!$%@?. I to wieczne narzekanie na CGI. Dziś jest technologia, która pozwala na takie rzeczy ale nadal mają tworzyć wszystko z desek i ziemniaków aby loża ludzi oświeconych była zadowolona? Avengers czy ogólnie Marvel be ale Star Wars czy inne gnioty jak James Bond to już dzieła filmowe i je do Oscarów zapraszamy. Hipokryzja XXI wieku.

Generalnie całe te Oscary powinni wywalić w #!$%@?, bo żaden to wyznacznik jakości.
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: Zakochany Szekspir też ma Oskara, podobnie jak Nicolas Cage, to chyba tyle na temat ich wartości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a mimo tego i tak dokoptowano kategorię, żeby politycznie poprawne blockbustery nagradzać
czekamy na oskara za najlepszy pocałunek i najlepszą chemię między bohaterami

@ciemny_kolor: czytaj ze zrozumieniem "nie cierpię malowania całych filmów w CGI"
Nolan też używa dużo CGI i robi to dobrze, więc
  • Odpowiedz
@Gaya_Deguchi: też nie rozumiem tej kategorii, moim zdaniem filmy takie jak Strażnicy Galaktyki powinny być normalnie w głównej kategorii bo biją na głowę większość tego, co tam ląduje. A twojej (i Akademii) awersji do jednego typu kina rozrywkowego nie pojmuję. Łzawe historyjki na bogato ok, elfy i orki - ok, Mad Max - ok. Ale superbohaterowie? TO NIE JEST PRAWDZIWE DZIEŁO!!! xD
  • Odpowiedz
@Gaya_Deguchi: Nolan akurat unika CGI. Używa praktycznych efektów specjalnych. Pooglądaj making offy z całej trylogii. Dużo scen było kręconych w skali, Batmobil i wyjeżdżający z niego motocykl były prawdziwe. Jedyne CGI jakie mi zapadło w pamięci to wybuch szpitala, który był zrealizowany w pełni w 3D. Może było tego więcej ale Nolan gardzi CGI.

Ja mam gdzieś jakie filmy dostają Oscary, serio. Piszesz że efekty w Mad Maxie były świetne
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: ty nie dokładaj do moich wypowiedzi czegoś, czego nie napisałam
Batmany Nolana to też superbohater a nie uważam ich za byle gówno, LOTRa szanuję przede wszystkim za stronę techniczną (jak na tamte czasy), Mad Maxa za reżyserię i popisy kaskaderskie
ostatni Thor był zajebisty, wielkie dzieło? nie, ale w swojej kategorii czysto rozrywkowego filmu powciągał dupą poprzedników
Strażnicy też byli fajni, ale czy to wysoka półka kina? nie
Watchmen za to jest genialnym filmem a też opowiada o
  • Odpowiedz
Piszesz że efekty w Mad Maxie były świetne ale z drugiej atakujesz Transformersy, które stoją przede wszystkim efektami


@ciemny_kolor: nie widzisz różnicy? w Mad Maxie masz taki rozpierdziel, że głowa mała, pali się i wali, ale nie tracisz wątku, jesteś w akcji cały czas, nie gubisz się co gdzie i jak. Efekty i popisy kaskaderskie są ogromną częścią filmu, ale dzięki świetniej reżyserii i montażowi nie są bajerem dla bajeru.
  • Odpowiedz
@Gaya_Deguchi: no to zdefiniuj mi prawdziwe dzieło bo nie rozumiem. Jedne rozrywkowe filmy gdzie największą zaletą są efekty albo dobrze wyreżyserowany rozpierdziel to prawdziwe dzieła a inne nie?

podobnie w muzyce, świetnie się pobawisz przy popiku, ale czy to oznacza, że mamy zniżać się do zapraszania Sławomira do opery?

A co ma wspólnego gala oscarowa z Operą? xD Przecież to staram się powiedzieć - tam od zawsze było kino rozrywkowe.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem po co te nowe kategorie, mogli po prostu w głównej nominować. :P


@BrakPomysluNaNick: #!$%@?, jakim cudem? Przecież te filmy mają tak #!$%@? montaż, że nikt ich nawet w tej kategorii nie nominował. Pocięte ręką paralityka, gdzie każda jedna sekwencja gryzie się ze wszystkimi dokoła, wszystkie niedawne filmy, które zarobiły 1mld wyglądają jak strona główna onetu. Nasrane sekwencji i skakanie od jednej do drugiej. Umyka mi, jak w filmach akcji można tak #!$%@?ć ciągłość konstrukcji.

No a jednak dostały Oscary poza technicznymi kategoriami. Lotr chyba nawet na rekordy szedł. I jakoś nikt nie marudził. Tak jakby do Oscarów od zawsze nie były nominowane popularne
  • Odpowiedz
@sejsmita: pewnie dlatego są powszechnie chwalone właśnie za bardzo sprawne łączenie wielu wątków i postaci. xD Ale zgaduję, że nie znasz całego MCU i puściłeś ze dwa nowsze filmy na pałę bez jakiegokolwiek kontekstu i z tego wynika, że piszesz co piszesz.
Przecież nawet @Gaya_Deguchi pisze wyżej bardzo pozytywnie choćby o najnowszym Thorze.

LotR to epokowe dzieło
  • Odpowiedz