Wpis z mikrobloga

@Kuork: Asterka Borza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Leon i toledo to jeden #!$%@? tylko nadwoziem się różnią. Dobre silniki - 1.9 TDI 90/110km albo 1.8T. Odradzałbym 1.6 - muł i lubi podpić oleju. 2.3 V5 spoko ale koszta utrzymania takie sobie, za to kozacki dźwięk! 1.8 bez turbo daje radę ale nie ma szału.
@Kuork: Popełniłem błąd, że pierw sprzedałem samochód a potem zacząłem szukać... i już tak szukam od 3 miesięcy ( ͡° ʖ̯ ͡°) Powodzenia i wytrwałości w poszukiwaniach, o seatach niestety nic ci nie powiem.
@Kuork: Awaryjności nie uświadczysz jakiejś większej, jeśli chodzi o diesla jak jest zajechany to może być turbawka do zrobienia albo\i wtryski. W 1.8t można tez się turbiny spodziewać prędzej czy później. Reszta raczej bezawaryjna, a już na pewno nie pojawiają sie awarie które mogą unieruchomić pojazd na stałe.
@Kuork @siemawpadajdomejkuchni z budżetem 7-8k to raczej pierwsze roczniki produkcji, czyli będzie to prawdopodobnie 1.6 8V 101 KM, polecany wszędzie pancerny i prosty w budowie silnik VW.

1.8T za tą kasę to raczej będą ulepy, 1.8 bez turbo bym nie polecał, silnik skomplikowany w budowie jak 1.8T, ma dwumase, 20 zaworów, pasek + łańcuch, który też się zużywa wraz z napinaczem, a mocą nie zachwyca.

1.9 TDI 90/110 KM na pompie w
@Kuork: na Leona/toledo za mały budżet, może wystarczy na ulepa 1.6 ale to trudno polecić. A tak to auto ogólnie nie ma większych wad. Warto sprawdzić czy panel climatronic nie jest wylany, czy dywany nie są mokre bo jest wadliwa uszczelka. Reszta to raczej standardowe rzeczy w aucie
@caribbean: od ilu jeździsz? Jaki masz silnik? W sumie to chyba pojadę jednego obejrzeć bo mam blisko bo oglądam jeszcze fiestę mk6 ale ona za małą chyba dla mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°).