Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! Mam możliwość wyboru nowego samochodu służbowego. Do końca roku mogę złożyć zamówienie. Obecnie poruszam się Superbem, 2.0 tdi 190 koni w manualu. Super samochód, jestem zadowolony.

Kryteria nowego samochodu :
- sedan, kombi lub liftback ewentualnie mały suv
- koniecznie diesel
- samochód pokonuje 90% po autostradach. Praktycznie nie poruszam się w mieście
- cena po rabacie do 150tys (rabat korpo tylko na grupę vag ok 25%)
- podróżuje sam, ilość miejsca na tylnej kanapie nie ma znaczenia

Myslalem o superbie raz jeszcze ale chyba automat bym wybrał. Po głowie chodzi mi jeszcze passat lub a3 w sedanie ale to już bardzo małe auto. Z drugiej strony max to chyba 150km w dieslu czyli ciut mało.
Marzy mi się Arteon ale tutaj mam za mały budżet. Czekam na sugestie

#samochody #motoryzacja
  • 41
  • Odpowiedz
@Ssslave: jesli nie ma innych wymagan to to jest kwestia twojego gustu tak naprawde.

superb
passat
mondeo
ceed (w gt wersji wyglada spoko)
optima (tutaj moze tez uda sie wyrwac gt wersje)

w sumie przy mondeo i vagu tez moze sie uda sportowy pakiet zewnetrzny dostac
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiktorgg: o i to jest myśl. Ale trochę martwi mnie awaryjność. Wczoraj widziałem jak na poboczu to wciągali na lawete. Z tego co kojarzę to największy silnik w dieslu to chyba 1.6
  • Odpowiedz
@Ssslave: po krotkej analizie jednak weź tego superba z DSG. Nie bardzo jest cos ciekawszego, aczkolwiek!
Jakbys wyrwal rabat nie na VAGa to Renault Talisman! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@jaceks653: mega mi się octavia Rs podoba problem w tym ze zwykła octavia 1.4 150km jeżdżą moi pracownicy. Fajnie byłoby mieć coś o klasę wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ssslave: olej suvy, wydasz więcej za mniej i na trasę imho gorsze. Nadwozie liftback albo sedan, kombi gorzej sobie radzi aerodynamicznie. No chyba, że wkurza Cie w sedanie mały otwór klapy, wtedy bierz kombiacza, wielkiej różnicy nie ma, ale jednak jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałbym nad passatem 2.0 240 KM, ciekawe autko. Nie idź w marki koreańskie, bo tam w i40/optimie komfort będzie gorszy niż w
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Lorenzo_von_Matterhorn to nowa polityka w firmie. Wcześniej samochody byly zamawiane wg zaszeregowania. Teraz dają nam 150k brutto po rabacie. W przypadku grupy vag rabat mamy wynegocjowany - dla innych marek nie mamy rabatu ale możemy go próbować negocjować indywidualne. Zakup za gotówkę bez leasingu
  • Odpowiedz