Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuję pomocy przy wyborze auta. Auto ma być nowe, z salonu, będę je brał w leasingu. Najchętniej automatyczna skrzynia biegów, przyzwoicie wykończone w środku, budżet do około 100 000. Prawdopodobnie chciałbym nim pojeździć 2-3 lata i potem sprzedać/nie wykupywać. Od zawsze podobały mi się raczej auta większe, póki co byłem na jeździe testowej Jeepem Renegadem, Corollą i Mazdą 3. Na mazdę byliśmy praktycznie zdecydowani, ale odstraszyła nas skala kradzieży tego modelu. Obecnie zastanawiam się najbardziej nad nowym focusem w wersji st-line, chociaż rozważam też na przykład Suzuki Vitarę albo Hondę H-RV - także jak widać sam do końca nie wiem czego chcę :) . Podobają mi się duże samochody, z wyższym zawieszeniem, ale obawiam się gorszego wykończenia i mniejszego komfortu w nich.

Będzie to pierwsze auto i na razie jest nas dwójka, więc póki możemy sobie na to pozwolić to super by było, jakby auto było w miarę "fajne" i przyjemne do jazdy. Będzie używane w mieście, ale z racji tego, że do pracy i tak będziemy dojeżdżać komunikacją to raczej nie na korki i chcielibyśmy wyskoczyć też nim czasem na krótsze i dłuższe wakacje. Raczej we dwie osoby, ale tak, żeby 4 też się nie musiały za bardzo ściskać.

Może doradzicie na jakie modele jeszcze warto zwrócić uwagę?

#samochody #motoryzacja #kupnosamochodu
  • 7
@taxisraxi: Fiat Tipo, podobno fajny jak na swoją cenę (40k najbiedniejszy Sedan, ~100k Kombi na "wypasie"). Zachar nagrał o nim filmy. Możesz też sprawdzić nową A klasę w najmie, jak kolega wyżej pisał, ale to już przekroczy 100k (no i nie jest to duży wóz). Dużo zależy też od tego, do czego przykuwasz większą uwagę (moc/bezpieczeństwo/ekonomia itp.)
@taxisraxi: Cesję leasingu mojego Civica polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ale tak poza tym to faktycznie musisz się zdecydować w który segment celujesz, bo tu widzę tak trochę skaczesz ze wszystkiego i ciężko doradzić. Na tą chwilę za około 100k to chyba najlepiej będzie wychodził nowy Focus lub nowa Kia Ceed. Tak poza tym to jak wspominałem - Civic.
@jzs44: @Requiescant: Dzięki, obejrzałem i rzeczywiście wynajem długoterminowy może być rozsądny. Nie znalazłem tylko do końca informacji o tym, gdzie go brać - u dealera czy w jakiejś zewnętrznej firmie (jeśli w firmie, to polecacie jakąś konkretną?). Co do moc/bezpieczeństwo/ekonomia to na pierwszym miejscu zdecydowanie bezpieczeństwo, a potem na równi moc z ekonomią.