Wpis z mikrobloga

  • 159
Serio naszym jedynym celem jest reprodukcja i zarabianie na możliwość odpoczynku od pracy? Kto by chciał w związku z powyższym sprowadzać kogoś nowego na ten świat by musiał też to przechodzić?
  • 32
  • Odpowiedz
@sfro: filozofowie i psycholodzy XIX i XX wieku zauważyli już to i znaleźli sensowne odpowiedzi na wiele podobnych rozważań.

Kiedyś by Ci to nie przeszkadzało bo wierzyłbyś w Boga i baja, a teraz jestesmy czesto nieprzygotowani na takie myśli.

Na youtube jest kanał Academy of Ideas który ma świetne filmiki wprowadzające na tematy filozoficzne. Tobie polecam egzystencjalizm na start.
  • Odpowiedz
Kto by chciał w związku z powyższym sprowadzać kogoś nowego na ten świat by musiał też to przechodzić?


@sfro: ten kto zgarnia pełną pulę w pokerze, tj. 500+ na drugie ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@sfro: @Ruzanka: ja chcę tylko popchnąć swoje geny dalej. Gdybym był nieśmiertelny to bym tego nie robił a tak to jest to obecnie najbliżej nieśmiertelności (może obok krioniki, jeśli się rozwinie)
  • Odpowiedz
Nie tylko o to chodzi przecież. Jak juz masz dziecko, to uczysz go i dajesz mu milosc, bo bez tego sam nie bedzie umial kochac. Przekazujesz swoje wartosci, uczysz go co jest dobre a co zle. Wychowujesz go przekazujac mu swoj punkt widzenia na świat, a on przekaże go dalej. To chyba jednak trochę wiecej? Bo zycie to przecież nie tylko ludzie, ale też wartosci i idee, które zyja nadal nawet gdy
  • Odpowiedz
@KotekMasa: to tak jak u mnie, szkoda ze wiekszosc osób jest tak zajęta "życiem", że nie ma czasu nawet na podstawowe refleksje lub zmierzenie się z faktami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz