Wpis z mikrobloga

Łobodno: Proboszcz rzucił klątwę na mieszkańców i wyjechał. Musiał ją cofać sam biskup. Na plebanii zostawił „gołe ściany".

Proboszcz rzucił klątwę na mieszkańców i wyjechał. W przerażającym stylu pożegnał się z mieszkańcami opuszczający parafię proboszcz. Nie dość, że rzucił na swoich „wrogów" klątwę, to jeszcze jego następca mówi, że zostawił na plebanii „gołe ściany".

„Co łaska” za pogrzeb w parafii w Łobodnie wynosiła zazwyczaj ponad 1000 zł. Ksiądz został też „bohaterem" afery z komunijnym prezentem, który według parafian oddał w komis. Była to figurka Jezusa Chrystusa, która księdzu miała nie przypaść do gustu.


Na zdjęciu kościół w Łobodnie, w komentarzu zdjęcie jak mieszkają tam niektórzy ludzie...

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/lobodno-proboszcz-rzucil-klatwe-na-mieszkancow-i-wyjechal-musial-ja-cofac-sam-biskup-na-plebanii-zostawil-gole-sciany,13385712/

#bekazkatoli #wiara #katolicyzm #klobuck #czestochowa
xandra - Łobodno: Proboszcz rzucił klątwę na mieszkańców i wyjechał. Musiał ją cofać ...

źródło: comment_sOCWQ9aV1teGo3lPrwkSeDtGGqFsPdN3.jpg

Pobierz
  • 22
@JamesW: Oczywiście, że tego oczekuje, średni udział dotacji na Kościół katolicki w Polsce to [ponad 4 miliardy złotych](https://pl.wikipedia.org/wiki/Finansowanie_związków_wyznaniowych) , z MOICH podatków, a ja sobie tego nie życzę. Wszystkie, wszystkie (!) tak zwane "katolickie" ochronki, szkoły, przedszkola, szkoły i uczelnie są dotowane. Ponadto KK posiada największą ilość gruntów w Polsce po Skarbie państwa (około 3% Polski jest w rękach kleru i to często w bardzo atrakcyjnych lokacjach). Szamaństwa, szarlataneri i
@JamesW: O widzisz, dobrze że o tym wspomniałeś. Instytucje kulturalne jak biblioteki, muzea i teatry mają od niedawna podobny budżet jak instytucja rozpowszechniania bajek o kolesiu gadającym z płonącym krzakiem i ziomku co chodził po wodzie oraz zastraszania ludzi wiecznymi męczarniami w piekle po śmierci. XXI wiek...
@JamesW: Problem w tym, że to tylko zasłona dymna mająca na celu osiągnięcie korzyści majątkowych - kler ma tu królestwo z TEGO świata, gdybyś nie zauważył. Nie płacą praktycznie podatków, akcyzy, cła... A ja składam się na ich ubezpieczenie i emerytury... To racze niesprawiedliwe, nie uważasz? Likwidacja wszystkich dotacji i podatek dla katolików powinien ten problem rozwiązać... Niestety, tacy jak ty twierdzą, że muszę to uszanować. A oni się bogacą, zdobywają
Nigdy tak nie napisałem. Nie kłam jawnie, nie bądź oszczercą.

no ale mimo wszystko ktoś w to wierzy, i należy to uszanować :)


@JamesW: Czyżby? Fajny film niedługo wejdzie do kin ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oto wielka tajemnica wiary... złoto i dolary
xandra - > Nigdy tak nie napisałem. Nie kłam jawnie, nie bądź oszczercą. 

 no ale m...