Wpis z mikrobloga

Planuję zakup mobilnego internetu w Orange. Potrzebuję do tego router mobilny. W ofercie mają Orange Airbox LTE+ za 15zł/mc (przez 24mc). Opłaca się go brać? Czy lepiej kupić coś osobno? Internet i tak będzie używany w domu, więc router nie musi być przenośny. Korzystać z niego będą przynajmniej 4 osoby równocześnie. No i powinien mieć zasięg dobry, żeby na drugim końcu mieszkania nie było problemów. Poprzednio miałam od nich Huawei B315 i był ok, ale czy ten Airbox nie będzie lepszy? Cena ta sama.
#pytanie #orange #internet #internetmobilny #router
  • 12
@LazySailor: Nie polecam. Też wzięliśmy mobilny Orange, jedyne czego nie żałujemy to router ZTE. Po zakończeniu umowy przenosimy sie do plusa. Sprawdźcie najpierw na 30 dni czy to w ogole ma sens,niestety my tego nie zrobilismy. Orange zwala teraz winę na lokalizacje i w porywach wyciąga max 12Mb obiecują oczywiście DO 500... (,)
@tihooiuu: w poprzednim mieszkaniu miałam Orange i prawdę mówiąc nawet nie czułam, że to internet mobilny. W swoim biurze mam też Orange, czasem coś się podzieje, ale ogólnie jest ok. Przy zamówieniu przez internet mam możliwość zwrotu przez 14 dni... więc gdyby jednak było do dupy to zrezygnuję. W sumie to nigdy nie wiadomo jak trafisz, bo w jednej części miasta może być całkiem inaczej z zasięgiem :/

Testowałaś już tego
@LazySailor: Tak, mój niebieski z tego całego #!$%@? wykupił kartę Plusa i wsadziliśmy do routera na próbę - latał jak szalony, nawet przy kiepskiej pogodzie pełny zasięg. Jeśli mieszkasz w mieście to może orange wystarczy, my mieszkamy parę km pod miastem i w orange jest tragedia.
@tihooiuu: @LazySailor: Zanim kupisz orange zastanów się 20 razy, bo orange na swoje nadajniki wpuścił play i ich sieci córki typu redbulle i inne. I to że karty orange maja najwyższy priorytet nic nic zmienia, bo do nadajnik loguje się teraz kilka tysięcy osób więcej. Transfery po 0,5mbit w godzinach szczytu, nie obejrzysz nawet filmiku na jutube, orange odrzuci Ci reklamacje z miejsca bo dla nich sam fakt zalogowania się
, bo orange na swoje nadajniki wpuścił play i ich sieci córki typu redbulle i inne.


@iyasiu: No popatrz, to tak samo jak Plus i T-Mobile. Więc ma nic nie wybierać? XD Jak w jej lokalizacji działa ok i nie przeszkadzają jej limity to będzie ok.