Wpis z mikrobloga

#automatykadomowa #agd #dom #mirobot #odkurzacz #pytanie #pytaniedoeksperta

Mireczki pytanie do tych doświadczonych z robotami odkurzającymi. Czego one nie lubią? Co jest napisane przeważnie w instrukcji w dziale "nie wolno używać robota gdy 1. (...)". Chcę sobie takie sprawić ale np. jednocześnie bezpośrdnio na podłodze mam takie rzeczy jak konsolę ps4, malutki dywanik, kable, kabelki od zasilania, ładowarek, no i czasami podłoga posłuży jako półka na używane już ubrania lub czasami zawieruszy się na niej papierek po batoniku. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak bardzo idealne warunki musi mieć taki robot by móc pracować i nie narobić szkód sobie oraz innym przedmiotom na podłodze (gdy nie tylko ściany i meble wyznaczają granice pokoju) ? Na co zwracać uwagę przy zakupie?
  • 3
@Miedzcu:
- dywanik: jak rogi odstają to może wciągnąć i się zatka. Rozwiązanie - przyklejasz lekko rogi taśmą dwustronną do podłogi
- kable: jeśli odstają to odkurzacz je wciągnie i też się zatrzyma. Rozwiązanie - tak zorganizować kable żeby nic nie wystawało i nie dało się wciągnąć
- ubrania: jeśli miękkie to też wciągnie
- papierek po batoniku: zależnie od odkurzacza, ale jeśli przejdzie do pojemnika to nie ma problemu

Warunki:
@Miedzcu
-mój jak się zostawi kabel od ładowarki od telefonu to go wciąga i skóruje w jednym miejscu (po 3 takich akcjach telefon wyłącza się gdy wpinam do niego ten kabel jeśli nie jest podłączony do ładowarki, teraz bardzo pilnuje żeby końcówka nie znalazła się na podłodze)
-przy oknie tarasowym mam wysoki próg na który odkurzacz jest w stanie wjechać ale przy tej próbie rysuje delikatnie podłogę, bo jedna krawędź się mocno
dzięki Panowie! o takie odpowiedzi mi chodziło- teraz już wiem że taki robot odkurzający nie jest dla mnie. Fajne urządzenie, użyteczne dla wielu osób niestety u mnie się nie sprawdzi. Pewnie z obostrzenia są jeszcze mocniejsze w instrukcji.