Wpis z mikrobloga

Wołam @ZespolmBanku. Mam u was kilka rachunków bankowych w tym rachunki walutowe, niedawno aktualizowałem umowę spółki w KRS o odpowiednie PKD, abym mógł kupować i sprzedawać kryptowaluty. Moje pytanie brzmi: czy jeżeli zacznę je kupować i sprzedawać jako spółka to czy wypowiecie mi umowę konta? Pytam, bo nie mogę sobie na to pozwolić, a na początku tego roku działy się tak absurdalne rzeczy.

#banki #bankowosc #kryptowaluty #bitcoin
  • 15
@denuke: dlaczego mieli by to robić? Czy zmieniła się jakaś polityka mBanku? Pamiętam, że kiedyś tylko w mBanku można było kupić natychmiast bez czekania poprzez giełdę Bitmaszyna. Co się stało?
@denuke: Nie wypowiadamy umów o rachunek bankowy osobom, które za jego pośrednictwem przeprowadzają transakcje związane z walutami wirtualnymi. Wyjątek stanowią sytuacje, w których dochodzi do naruszenia obowiązujących przepisów prawa lub regulacji banku. Na tej podstawie możemy zablokować realizację transakcji lub rachunek.
Potwierdzamy jednak, że możemy wypowiedzieć umowy firmom zajmującym się obrotem kryptowalutami. Mamy do tego prawo. Naszym obowiązkiem jest prawidłowe wykonywanie środków bezpieczeństwa finansowego - zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu
@pawlo74: Jest to dodatkowo trudne w kraju w którym dwa najwięsze banki należą do Skarbu Państwa (do rządu), a trzeci co do wielkości, juz prywatny bank, należy do premiera RP.
Potwierdzamy jednak, że możemy wypowiedzieć umowy firmom zajmującym się obrotem kryptowalutami. Mamy do tego prawo. Naszym obowiązkiem jest prawidłowe wykonywanie środków bezpieczeństwa finansowego - zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.


@ZespolmBanku: Czy macie do tego prawo, to okaże się niedługo w sądzie. Wy uważacie, że macie do tego prawo, proszę nie manipulować faktami.
@denuke Chodzi o fraudy. Banki się tego boją.
Za odpowiednią opłata mogę polecić Ci parę banków na terenie UE które nie robią problemów z kryptobiznesami. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Za odpowiednią opłata mogę polecić Ci parę banków na terenie UE które nie robią problemów z kryptobiznesami. ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Marcinowy: Oferty europejskich banków posiadających rachunki i inne instrumenty finansowe dla obcokrajowców są publicznie dostępne.