Wpis z mikrobloga

  • 17
@PtasiBrzuch coś takiego jak moralność, etyka i własne zasady mówi to panu coś czy potrzebuje pan zakazów i nakazów od niewidzialnego pana w chmurce?
  • Odpowiedz
Posluchaj ziomek,musi panowac na swiecie lad i porzadek dlatego jest cos takiego jak "Kodeks Karny" a na czym sie opiera kodeks karny?Na moralnosci czlowieka,jego uczuciach itp.Ja nie neguje czy bog istnieje czy nie,MOIM ZDANIEM istnieje tylko po prostu go jeszcze nie znamy.Na swiecie nic nie dzieje sie przez przypadek,zawsze jest poczatek i koniec a ktos nas musial stworzyc nie?Chrzescijanstwo jak i inne religie to najgorszy syf tego swiata,a religia wlasnie jest po
  • Odpowiedz
@PtasiBrzuch czy moralność musi skądś wynikać? Nie może być po prostu częścią człowieka?
A i tak chyba lepszym argumentem jest fakt, że nikt nie chce być zabity /okradany, więc logicznym jest, żeby samemu nie zabijać i okradać
  • Odpowiedz
no a z czego wynika ta moralności i etyka?


@PtasiBrzuch: z tego że w długim okresie czasu się to bardziej opłaca. Ludzie którzy współdziałają razem zamiast się okradać przetrwają dłużej
  • Odpowiedz
@PtasiBrzuch: Bo normalny człowiek sam się boi śmierci (mechanizm ewolucji), więc może założyć, że i druga osoba również się tego boi. Tutaj wchodzi kolejna ludzka zdolność- empatia. Zgodnie z wikipedią:

zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób[1] (empatia emocjonalna), umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość (empatia poznawcza).


A więc prosty wniosek: Ja nie chcę umrzeć/być okradziony/oszukiwany/okłamywany, więc ktoś inny też nie
  • Odpowiedz