Wpis z mikrobloga

Mireczki co byście wybrali z tych monitorów? Ma służyć głównie do PS4 i oglądania filmów/seriali. W przyszłości być może, jak złożyłbym nowego PC, to postawiłbym go na biurko. Odległość to max 1,5m.

Bardzo mocno się zastanawiam nad AOC Q3279VWF - rewelacyjna cena ok. 780 zł. 32 cale w rozdzielczości 2560x1440. Kontrast statyczny 3000. Matryca MVA. Czy taki zeskalowany obraz na PS4 (1080p) czy seriale w np. rozdziałce 1080x720 będą lepiej/gorzej wyglądać jak na monitorze FHD? Przeglądając fora niektórzy mówią o ghostingu.

Poza tym mam na oku:
SAMSUNG S27F350FHUX
AOC I2781FH
LG 27MP58VQ-P - ten wyróżnia się dobrą ceną ok. 650 zł.

Wszystkie na matrycach PLS/IPS. Cena poza LG podobna do tego 32 calowego - ok 750 zł.

Maksymalny rozmiar jaki mi się zmieści to 32 cale. Tylko gdybym chciał go kiedyś wstawić na biurko, to chyba trochę za duży na odległość ok 70 cm.

#pcmasterrace #komputery #gry #monitory #ps4 #pytanie
  • 6
@Obywatel_Kondominium: korzystałem z 32 cali 16:9 do PC i to był dla mnie maks jaki można wygodnie używać na biurku. Wszystko większe powodowało już zmęczenie i konieczność ruszania karkiem żeby coś znaleźć i nie jestem odosobniony w tej opinii.

Gdybym teraz miał kupować coś do komputera większego niż 24 cale to raczej tylko i wyłącznie 21:9 ale ja myślę głównie o praca/multimedia/gry. Od seriali/filmów mam odpowiednio ogromny TV w salonie

Także
Także jeżeli docelowo ma być to do komputera to tak średnio.

Jak to ma być do salonu to znowu rozmiar trochę za mały.


@Atreyu: Nic większego mi nie wejdzie na półkę, a i tak mam tam odległość max ok 1,5m. Docelowo nie ma być na biurko, ale w przyszłości jakbym zmienił kompa, to może tak.