Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka #zepsulosie #help

Na wstępie zaznaczam, że nie umiem za bardzo w komputery. Rano odpalam komp (już prawie 10 letni, ale do mojego użytkowania wystarczał i chodził elegancko) - podczas ładowania systemu zamiast normalnych napisów wyskoczyły takie dziwne znaczki (zdj na dole), mimo wszystko odpalił sie normalnie. Wchodzę w internety - zawiesił się, dźwięk, obraz i w ogóle wszystko. Reset - znowu ładuje te hieroglify zamiast normalnie, odpaliło - rozdzielczość się sama ustawiła na jakąś upośledzoną - zmienić jej nie mogłem. Znowu zwiecha i odpalił się jeszcze raz przez przywracanie systemu. Teraz nawet to nie działa. Ładuje sie, ale na "wczytywanie systemu windows" sie zatrzymuje i nic dalej nie idzie. Kompa w środku przedmuchałem ale bez zmian. Co mogło siąść? Ostatnio były upały, wiatraczki chodziły na wysokich obrotach, przyjarało grafikę, czy jak? Tak jakby teraz się nagrzał i nawet nie chce włączyć. Czy to objawy typowe dla jakiegoś podzespołu? Zamiast monitora mam TV 32 cale, jakby to mialo jakies znaczenie. Mam tak już pare lat i dopiero teraz cyrk. Nie chcę wymieniać całego kompfiutera - chcę naprawić ten. Mam na nim ważne dokumenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pajonktarantula - #komputery #informatyka #zepsulosie #help

Na wstępie zaznaczam, ...

źródło: comment_pZUfMMTkyTBSGcB907Q6dwTvgFkxvfzs.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@pan-violaceus: Takie było też moje przypuszczenie. Tylko chcę wiedzieć na 99% zanim kupię nową/inną. Jaką w ogóle tutaj zamontować, jeśli bym sie zdecydował? Jest bodajże GeForce GT9800 1GB, może pokusiłbym się o coś minimalnie lepszego.
  • Odpowiedz
A jakaś byle jaka może być, czy musi być o zbliżonych parametrach? Mam jakieś części od starych komputerów, które miałem przed tym. Procek Intel core quad coś tam 2,4ghz - jeśli to grafika - jaką mogę mu wsadzić, żeby to sensownie działało? I taka nie za droga, bo ani na tym nie gram, ani nie robię nie wiadomo czego. Ostygł teraz, odpalił, ale na tej ujowej rozdzielczości, któryś wiatraczek chodzi cały czas
  • Odpowiedz
@pajonktarantula: To sprawdź który wiatrak, ale na 90% na grafice, która jest do wymiany.

Jeśli nie grasz, ani nie pracujesz graficznie, to możesz brać byle jaką kartę. Może być słabsza nawet, niż obecna, która już dawno jest skamieliną.

A może masz zintegrowaną, bo wypadałoby przełączyć na nią (biosem + kabel od monitora by szedł w inne miejsce)? Podaj model płyty głównej. Na takiej też można przeglądać internet.

https://allegro.pl/low-profile-ati-radeon-hd-2400xt-pci-e-256mb-dms59-i5203353801.html
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Jasne, nie ogarniam za bardzo, bo zwykle więcej tutaj czytałem niż pisałem.

Tak, tym kabelkiem z niebieskimi końcówkami, co mają dwie śrubki po bokach. Samsung, 32 cale. Teraz przedmuchałem wszystko sprężonym powietrzem, włącza się, ale rozdzielczość dalej jakaś dziwna, której nie mogę zmienić, od razu po załadowaniu się pulpitu wentylator od grafiki startuje na pełnych obrotach.
  • Odpowiedz