Wpis z mikrobloga

Muszę kupić laptopa (nie dla mnie), ale jestem laikiem w temacie.

Polurkowalem trochę o laptopach i chciałbym coś takiego:

Założenia:
1. Kluczowe, czyli mobilność. Komputer będzie przenoszony lub przewożony codziennie, więc za jednostki centralne podziękuję.
2. Komputer multimedialny do internetu, Pakietu Office, Skype'a, odtwarzania filmów, muzyki, w tej kolejności.
3. Ekran FHD, matowy, żeby wszystko pięknie wyświetlał.
4. Jakość wykonania i mało awaryjny sprzęt. Mile widziany metal.
5. Przekątna matrycy ok. 15 cali.
6. 8 GB RAM, żeby starczyło na parę lat.
7. Mały SSD, bo i tak jest dysk zewnętrzny i chmury.
8. Procesor intel core i3 niskonapięciowy.
9. Kilka portów USB.
10. HDMI i VGA do projektora.
11. Dostępność. Będę kupował nówkę w jakimś sklepie stacjonarnym (niestety nie ma tu x-koma), gwarancja raczej nie działa sprawnie.

Na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę?

Budżet powiedzmy 2 500 PLN, chyba, że mnie przekonacie, że warto drożej albo taniej :P.

#laptopy
Pobierz NieRozumiemIronii - Muszę kupić laptopa (nie dla mnie), ale jestem laikiem w temacie....
źródło: comment_l6hPq5Pkokgvdul2AJazFUh3CHd9ErbR.jpg
  • 11
@NieRozumiemIronii: Tak ale dużo zapłacisz, lepiej kupić gotowe z półki + problemy z gwarancją. Nie kupuj w sieciówkach bo tam mają sam bullshit.

i3 a i5 jest tak niewielka przepaść cenowa że szkoda na to tracić czas i i3 jest w laptopach od 1500 zł

Na twoim miejscu nawet wsiadł bym w pociąg i podjechał po tego laptopa do jakiegoś x-kom / komputronika albo netpunktu jak masz gdzieś blisko.

Kupując przez
@bi-tek niestety jestem za granicą, gdzie kupowanie przez internet to ruletka, bo ryzyko oclenia zbyt duże, zatrzymanie paczki na granicy itp. Wolę się nie #!$%@?ć i załatwiam to na miejscu, więc mój wybór to sieciówki lub małe sklepy, może coś mogą sprowadzić. Jak wyjdzie trochę drożej za włożenie SSD to trudno, w lokalne gwarancje i tak nie wierzę, więc to bez znaczenia.

Dzięki za tipa z tymi procesorami.