Wpis z mikrobloga

Ostatnio opowiadaliśmy o SteemNova, czyli dość dużym projekcie. Teraz opowiem o moim fajnym bocie. Fajnym, bo jest fajny, ale zarazem milionów dolarów nie zarobi nigdy :D

Wstajemy rano często, odpalamy mirko, czytamy. Odpalamy jakieś TVN24 czy coś (o ile nas interesuje sytuacja na świecie) i czytamy - w skrócie robimy taką małą prasówkę.

To było przyczyną stworzenia bota do STEEM zwanego Hellobot (jest podobny na vikop, w sensie był, bo michaił białkov zrobił nocną zmianę z API i ubił projekt z tego co pamiętam). Codziennie (jeśli nic się nie spierdzieli xD) pobiera informacje i wyświetla w wpisie.

- Pobiera 5 najlepiej zarabiających (trending - mieszanka zarobków, ale z czasem spadają jak na głównej vikop) wpisów z polish
- Pobiera 5 najlepiej zarabiających z pl-artykuly (Tag, który stworzyłem po tym jak trolle zniszczyły polish xd)
- Imieniny. Zrobiłem lokalną bazę danych na podstawie danych z Wikipedii
- Kawał. Ogólnie wpisy pochodzą z fortunes, jest to Linuksowy program, który wyświetla formułkę jakąś tekstu. Można troszkę to przyrównać do wróżby z ciasteczek. W sensie zawiera w swojej bazie kawały, cytaty, rozmowy z IRC itd. Zostawiłem same kawały i je wrzuca.

Często są to sprośne kawały, więc polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niestety Fortune był projektowany pod konsole Linuksową i w dziwnych miejscach ucina tekst. Myślę by zmniejszyć czcionkę kawałów na Steem :/

- Odliczanie do dat specjalnych - wiadomo, wakacje, święta, nowy rok. Oparte o funkcje czasu z PHP

- Pogoda działa na OpenWeatherMap, pobiera dane.

- Kryptowaluty - pobiera dane z CoinMarketCap dla 5 kryptowalut.

I tak codziennie. Oczywiście mogę dodać więcej funkcji o ile będę wiedział co chcecie. Musi być to jednak otwarta baza, bo wiadomo - licencje potrafią zabić ;) Kiedyś chciałem dodać dominację Bitcoina, ale takich danych nie przechowuje Coinmarketcap :/

Ogólnie bot o 6 rano przygotowuje sobie wpis, który próbuje wysłać do blockchain. Cały hajs zgromadzony idzie do innego bota, który upvotuje wpisy ludzi (ostatecznie chcę by bot był podpięty pod Wise - chociaż ludzie mogą narzekać). Jest to mój ulubiony bot jaki zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma namiastkę człowieczeństwa.

https://steemit.com/@hellobot

#bitcoin #kryptowaluty #steem #steemit #strimi #ogame #ferviworld
fervi - Ostatnio opowiadaliśmy o SteemNova, czyli dość dużym projekcie. Teraz opowiem...

źródło: comment_LIRdeME6moULc98GdTcWxeGIXRl5yEZL.jpg

Pobierz
  • 11
@fervi: Wiedziałem że to będzie proste ale, szybko zrobiłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobre, bo wykres jest w png z przezroczystością, będzie dobrze i na steemit i na busy
Zaznaczyłeś że to wykres 7d? Bo zmiana jest 24h
To teraz dorzuć jeszcze grafiki coinów ;)

Tak to będzie lepiej wyglądało a nie sama ściana tekstu ;p