Wpis z mikrobloga

Mam kilka pytań odnośnie książek na #studbaza.
1. Kiedy najlepiej je kupować?
2. Może być tak, że wykładowcy polecą jakąś konkretną książkę z listy i to właśnie ją trzeba mieć?
3. A może poczekać na innych i zorganizować składkę, żeby taniej wyszło, i dzięki temu mieć więcej książek/materiału?
4. Istnieją różne wydania. Zainwestować w nowe czy używane książki? Są znaczne różnice w treści między nimi?
  • 81
  • Odpowiedz
  • 25
@schantelle Generalne wykładowcy i cwiczeniowcy na pierwszych zajęciach omawiają na jakiej literaturze będziecie pracować.
Są biblioteki. Aczkolwiek jeśli jest to jakiś wiodacy przedmiot na twoich studiach to warto mieć swój egzemplarz.
Wiadomo, że ze jak wsadza zapychacz typu turystyka na jeden semestr to nikt się takim przedmiotem nie przejmuje.
  • Odpowiedz
@schantelle: możesz uczyć się ze wszystkiego, a najlepiej z wykładu. W bibliotece znajdziesz wszystkie książki z których korzystają wykładowcy i możesz sobie je skserować albo wypożyczyć, jak chcesz uczyć się w domu.
  • Odpowiedz
  • 39
@schantelle Lel, przez całe studia kupiłam może ze 3 książki, które bezwzględnie niektórzy prowadzący wymagali na ćwiczeniach. Tak to biblioteka albo.w ogóle.
  • Odpowiedz
@Lana: szacunek, u mnie była to 1 książka, bo można było mieć podczas egzaminu, tak to tylko z wypożyczanych korzystałem, bo wydać na książkę 200 czy nawet 500 zł to mi się nigdy nie uśmiechało
  • Odpowiedz
@schantelle: Zdecydowanie wystarczy biblioteka
(Chociaż może jakieś specyficzne, trudne studia? Na informatyce, jak do tej pory (3 lata), tylko na wypożyczanych jadę i daje rade)
  • Odpowiedz
@schantelle ja nigdy nie kupiłem.
Szukaj wersji pdf na necie i drukuj to co jest ci potrzebne lub zeskanuj od kogoś kto już ma. Ja osobiście korzystałem z dwóch książek a reszta to skany
  • Odpowiedz
@Bouquet: informatyka.
@Satesu: zerknęłam na spis przedmiotów, przedstawiono tam kilka propozycji. Kurczę, nie miałam pojęcia, że samo wypożyczenie załatwi sprawę - zaczynam od października, pierwszy rok. Nikogo wcześniej nie pytałam.
  • Odpowiedz