Wpis z mikrobloga

Orientujecie się czemu na takim setupie np. fortnite chodzi mi ledwo na minimalnych? W relam royale mam tylko ok. 140 fps, a w PUBG to tnie się wszystko na amen?

i7-3770 @ 3,4 ghz
asrock b75 pro 3
16gb ddr3
gtx 1060 6gb

#gry #pc #pcmasterrace
  • 10
  • Odpowiedz
@Konorro: To co wyżej + temperatury. Procek na pewno nie throttluje z tych 3,4 Ghz?

Najlepiej będzie jak MSI Afterburner + HWInfo zarzucisz do monitorowania w czasie gry i pokażesz screen.

Jak się zdecydujesz, to podeślę Ci moje ustawienia tych programów, żebyś sam nie musiał grzebać.
  • Odpowiedz
73,67 fps open gl wyszło a cpu za pierwszym razem 302 cb a za drugim 273 cb


@Konorro: 3770 czasem nie powinien mieć ponad 600? Procek prawdopodobnie nie chodzi na swoim nominale.

Czekam na ten screen z gry po włączeniu MSI AF + HWinfo.
  • Odpowiedz
@Konorro:Tak jak cumpel wyżej pisze procek powinien mieć ponad 600, odpalaj HW monitor i w trakcie robienia testu cinebench'em podaj temperatury jego pracy :v

Wszystko wskazuje na throttling, czyli obniżanie wydajności jego pracy dla zachowania bezpiecznej temperatury.
  • Odpowiedz
@Konorro: Sprawa jasna, następuje throttling przy przegrzewaniu procesora a w dalszej perspektywie dość szybko procesor umrze.

Przeczyść chłodzenie (sprawdź czy jeśli jest włączony to wentylator się obraca) i wymień pastę a powinno pomóc (jeśli problem nadal będzie występował oznacza to że konieczny jest delid procesora gdyż pasta pod jego kapturkiem jest w tragicznym stanie), jeśli używasz chłodzenia dołączonego do procesora najlepiej też wymień je na coś lepszego.
  • Odpowiedz