Wpis z mikrobloga

Mirki , zaczynam jazdy za niedługo i chciałbym mieć jakieś przygotowanie teoretyczne, Wiec mam pytanie
Jak się hamuje samochód ze sprzęgłem czy bez ?
  • 19
  • Odpowiedz
@Jankemir: Hamujesz hamulcem,jak czujesz że obroty spadną do takiej wartości że może zgasnąć ci samochód to wciskasz sprzęgło i hamulcem dalej operujesz.Przynajmniej mnie tak uczył instruktor.
  • Odpowiedz
@Jankemir: Jest łatwe,chwile hamujesz i potem sobie wcisnij to sprzęgło dalej operując hamulcem.Wyrobisz to sobie,czasami może nawet poczujesz jak autko szarpie, to znak że sprzęgiełko za późno wcisnąłeś.
  • Odpowiedz
@Jankemir: spokojnie, jest latwe ale trzeba sie przyzwyczaic, wyrobic te ruchy. Najwazniejsze zebys sie nie stresowal tak bardzo kazda #!$%@?, instruktor ci wytlumaczy, on ma tez sprzeglo i hamulec wiec nie peniaj.
  • Odpowiedz
@Jankemir: zależy od sytuacji - jak masz zamiar zmienić bieg, to owszem, ze sprzęgłem, ale jak po prostu lekko hamujesz, żeby dostosować prędkość, to wciskanie sprzęgła nie jest konieczne.
  • Odpowiedz
@Jankemir: Pani - to jest długa historia.

Większość ludzi wciska sprzęgło i hamuje samymi hamulcami.

Chyba, że są zawodowymi kierowcami lub mieszkają w górach - wtedy hamują silnikiem, bo inaczej hamulce idą się bujać.

Silnikiem się hamuje tak, że po prostu zdejmuje się nogę z gazu i pozwala silnikowi zredukować obroty, a w odpowiednim momencie zrzuca się biegi w dół, żeby cały czas silnik miał coraz niższe obroty. Najlepiej wtedy lekko
  • Odpowiedz