Wpis z mikrobloga

@TenebrosuS teoretycznie dałoby się ale praktycznie jest to nie wykonalne. Oznaczenia na hełmach służą do łatwiejszego dowodzenia drużynami, nie do identyfikacji policjantow
  • Odpowiedz
  • 0
@Maro88z Znaczy, że policja nie przestrzega przepisów?! (ʘʘ)
Podczas interwencji może dojść do ewentualnego przekroczenia uprawnień i do identyfikacji na nagraniu mogą służyć te właśnie numery.
  • Odpowiedz
  • 0
@TenebrosuS Czyli zgodnie z TEORIĄ, choć wiem że teoria i praktyka często się rozmija no ale w tym wypadku to podpada pod nieprzestrzeganie przepisów, można policjanta konkretnego zidentyfikować po tym numerze.
Pod sejmem policjanci nie posiadali identyfikatorów, choćby ze swoim numerem służbowym. A powinni takie posiadać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Maro88z No bo jak inaczej zidentyfikować policjanta?
Jest przekroczenie uprawnień przez jednego policjanta, inni z oddziału wszystko robią OK. Wszystko nagrano. Jak udowodnić, który przekroczył uprawnienia?
  • Odpowiedz
Pod sejmem policjanci nie posiadali identyfikatorów, choćby ze swoim numerem służbowym. A powinni takie posiadać.

@Kempes: przeczytasz coś, usłyszysz gdzieś i podajesz dalej bzdurę :) policjanci działający w szyku zwartym - tak jak ci pod sejmem - nie mają obowiązku mieć identyfikatorów.
  • Odpowiedz
  • 0
@lieutenant Podaj podstawę prawną czy przepis policji, bo ja nic nie znalazłem. Ta, szukałem. Słabo? Moim zdaniem nie.
Czy też, tak jak mówisz o mnie, przeczytałeś coś, usłyszałeś gdzieś i podajesz dalej bzdurę ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@lieutenant: Tutaj jest, to coś co m.in. przeczytałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdaniem ekspertów nie, bo policjanci działają jawnie i powinni mieć plakietki albo numer.
– Każdy policjant, jak działa służbowo, to albo ma tabliczkę z nazwiskiem, albo numer i jest do zidentyfikowania. To nie są anonimowe działania. To nie byli też funkcjonariusze operacyjni, których twarz jest utajniona i ktoś podał ich wizerunek oraz dane. W państwie
  • Odpowiedz